Cantareata Ileana Ciuculete a murit

De Unica.ro, pe Ultimul update Miercuri, 15 martie 2017, 02:24

Cântăreaţa Ileana Ciuculete a murit marți seară. Interpreta de muzică populară avea 59 de ani.

„A suferit de o hepatita C galopantă şi bănuiesc că nu ştia de boala aceasta a ei. Am fost colegi de breaslă. Ne ştim de cel puţin 40 de ani, dacă nu mai mult, am fost colegi de breaslă. Îi ştiu foarte bine şi familia şi primul ei soţ şi actualul, Cornel, cu care se înţelegea foarte bine. Erau un cuplu deosebit ca oameni. Păcat, prea devreme s-a dus. Era o persoană foarte agreabilă, contemporană cu moda cântecului de astăzi. Cu multe şlagăre, pe gusturile tuturor ascultătorilor şi telespectatorilor. Era o femeie foarte frumoasă, a fost una dintre cele mai frumoase artiste. Dumnezeu s-o ierte şi s-o odihnească în pace şi să-i fie ţârâna uşoară. O regretăm foarte mult”, a declarat, pentru Mediafax, artistul Gheorghe Turda, după ce cântăreaţa Ileana Ciuculete a murit.

Ileana Ciuculete a fost rapusa de UCIGASUL TACUT

Ileana Ciuculete s-a născut în comuna Vela, județul Dolj, iar pe 20 septembrie ar fi împlinit 60 de ani. În ultimii ani, artista a ajuns la spital de mai multe ori. În cariera sa a înregistrat 30 de discuri și a fost premiată în România cu 3 Discuri de Aur și un Disc de Platină, iar în Serbia cu un Disc de Aur. Cântăreața forma un cuplu de mai mulți ani cu Cornel Galeș. Anterior, Ileana Ciuculete a fost căsătorită, timp de 12 ani, cu Valeriu Sfetcu. Cei doi au doi copii.

Melodiile Ilenei Ciuculete

• De ce-i lăsat dorul dor
  • Dragostea e rău de foc
  • Primavara înfloare dorul