Laura Cosoi, de un an alături de Smiley

De Unica.ro, pe

E actriţă, dansatoare şi VJ MTV. A vrut să fie asistent social, dar a ajuns să cunoască succesul în televiziune. Astăzi, Laura Cosoi crede că ar avea multe de demonstrat şi pe o scenă de teatru. Iubita lui Smiley a vorbit despre marile sale pasiuni pentru cititorii site-ului Diva.
Ana Maria Imbrescu, Reşiţa
Când reuşeşti să mai ai grijă de tine, având în vedere programul încărcat pe care îl ai?
Am avut noroc de gene bune, dar şi de o educaţie solidă în acest sens, având ambii părinţi profesori de sport. Am fost înconjurată de oameni care m-au învăţat să am grijă de mine. Nu ţin cură şi nu merg la sală excesiv, însă am grijă ca alimentaţia să nu conţină grăsimi sau dulciuri.
Ana Maria Imbrescu, Reşiţa
Mary, Alexandria
Pe când nunta cu Smiley?
Când ne vom hotărî să facem acest pas important, vom anunţa şi publicul. Deocamdată păşim în cel de-al doilea an de relaţie şi suntem foarte fericiţi. Noi ştim că ne potrivim, dar cred că mai avem câteva etape de parcurs până la un pas atât de important.
Mihaela Loredana, Bucureşti

Consideri că ai devenit celebră odată cu participarea la emisiunea „Dansez pentru tine”?
„Dansez pentru tine” mi-a schimbat viaţa! Experienţa în sine m-a maturizat şi m-a învăţat foarte multe lucruri, dar nu cred că m-a făcut celebră, ci mai degrabă m-a ajutat să mă prezint telespectatorilor exact aşa cum sunt eu în realitate, şi nu, ca până atunci, doar prin intermediul personajelor interpretate.
Luminiţa Ivan, Timişoara
Cum este Bogdan ca om şi ca partener de dans? Felicitări pentru „Dansez pentru tine”!
Bogdan a demonstrat de nenumărate ori că este un băiat minunat, foarte sensibil şi cu o educaţie extraordinară. Iar ca partener de dans, mi-a demonstrat că pot să mă bazez pe el. Ne-am potrivit ca şi pereche de la primii paşi de dans.
Mădălina Chindriş, Gherla (Cluj)
Când erai mică visai să fii ceea ce eşti acum?
Când eram mică visam să fiu doctoriţă, poliţistă, iar in perioada liceului mă gândeam la o carieră în psihologie. În cele din urmă însă m-am îndreptat către asistenţă socială şi am terminat facultatea din Iaşi pe acest profil. Show-biz-ul cred că a fost mai mult un gând inconştient. Am avut norocul şi şansa de a demonstra că merit să fiu aici.
Mădălina Stoica, Rupea (Braşov)
Care este relaţia ta cu Smiley?
Este o relaţie normală, în care doi oameni se iubesc. Nu suntem cu nimic mai deosebiţi faţă de alţi tineri. Relaţia este bazată pe respect, comunicare şi încredere.
Camelia Vasile, Giurgiu
Ai apela vreodată la chirurgia estetică?
Nu m-am gândit să apelez la chirurgia estetică, deşi au apărut astfel de zvonuri în presă. Sunt de acord cu cei care folosesc această metodă, pentru a scapa de un complex, asta dacă „metodele clasice” nu au funcţionat, dar eu mă simt bine aşa cum sunt şi nu consider că trebuie să schimb ceva.
Robert Marton, Arad
Te tentează ideea unei cariere muzicale?
Sunt actriţă, dansatoare şi VJ MTV! Nu mă îndrept către o carieră muzicală şi nici nu mă tentează, deşi una din cele două emisiuni pe care le prezint la MTV, „Hitlist România”, este în strânsă legatură cu nouăţile muzicale despre care vorbesc în fiecare ediţie a clasamentului.

Ella, Bucureşti

De ce ai ales actoria? Dansul ţi se potriveşte cel mai bine.
Sunt oameni care consideră că actoria este cea care mi se potriveşte cel mai bine, dar eu sper să reuşesc să le combin foarte bine. Dansul este o pasiune, iar actoria o provocare, însă ambele îmi oferă satisfacţii mari şi puterea de a demonstra că mai am multe de oferit.
Diana Damatar, Roman

În serialul „La bloc” ai interpretat rolul unui tinere prostuţe. Ţi-a afectat acest lucru imaginea?
Iniţial, mi-a fost greu să accept faptul că există o persoană atât de naivă, dar cu timpul am început să-i descopar calităţile Adinei, personajul pe care îl interpretam în serialul „La bloc”. În acest sitcom, rolul meu era de a distra oamenii şi chiar cred că am reuşit acest lucru. Însă trecerea cea mai frumoasă a avut loc la „Dansez pentru tine”, când oamenii m-au cunoscut aşa cum sunt eu. Au început să creadă în mine şi să vadă diferenţa dintre personaje şi Laura Cosoi.
Andreea Toma, Bucureşti

Intenţionezi să te dedici carierei cinematografice?
Îmi doresc să fac cursuri de specialitate care să mă ajute în cariera mea de actriţă, însă nu voi neglija dansul sau televiziunea. De asemenea, mi-aş dori să am şansa să joc într-o piesă de teatru.
Gilda, Comăneşti (Bacău)
Dacă nu cunoşteai celebritatea, unde crezi că erai acum din punct de vedere profesional?
Aş fi fost asistentă socială şi aş fi lucrat pentru un ONG.
Oana, Botoşani

Care este cea mai mare supriză pe care ţi-a făcut-o vreodată Smiley? Care este secretul acestei relaţii?
Andrei îmi face tot timpul surprize, care de care mai frumoase. Secretul reuşitei relaţiei noastre este dragostea pe care ne-o purtăm unul altuia.
Bella, Iaşi
Ce planuri de viitor ai? Este şi Smiley inclus în ele?
Andrei este inclus în toate planurile mele. Cât despre profesie, aş vrea să învăţ cât mai mult din experienţa mea la MTV şi, de asemenea, mi-ar plăcea să mă reîntorc la şcoală şi să fac cursuri de actorie!
Adela, Alba Iulia
Cum ai reuşit să pătrunzi în lumea televiziunii?
Am fost invitată la MTV să prezint o ediţie a clasamentului „Euro Top 20” şi pentru că totul a ieşit foarte bine mi-au propus să devin VJ MTV. Astfel a luat naştere „MTV Bailando”, un show în care, în fiecare vineri seara, de la ora 18.00, dansez şi vorbesc despre dans. Ulterior am devenit şi prezentatoarea topului „Hitlist România”, astfel că în fiecare marţi, de la ora 18.00, le prezint telespectatorilor cele mai difuzate melodii din România.
Andra, Dej
Ai fumat vreodată marijuana? Am citit o ştire de acest gen despre tine.
Nu am fumat niciodată marijuana. La Licenţă chiar am susţinut proiectul „Rolul asistentului social în prevenirea şi combaterea consumului de droguri”.
Foto: Pro Tv