Cum arată nepoata Mariei Ciobanu. Micuța îi calcă pe urme

De Mădălina Manole, pe Ultimul update Miercuri, 24 octombrie 2018, 13:54
Maria Ciobanu a anunțat anul acesta că se retrage din muzică, însă, iată, că pe urmele sale, îi calcă îndeaproape nepoata sa, Maria Ioana, în vârstă de 8 ani. Fiica lui Ionuț Dolănescu a debutat pe scena muzicii populare anul acesta și a impresionat profund cu vocea sa.

Nepoata Mariei Ciobanu are o voce de aur, cântă la vioară şi este elevă la Colegiul Naţional de Artă ”George Enescu”, dar face naveta între două continente având în vedere că este și elevă în clasa a treia la o şcoală din Orlando, Florida. În plus, este de o frumusețe deosebită și are toate șansele să ducă mai departe numele ”Ciocârliei Româneşti”.

Maria Ciobanu si nepoata sa, Maria Ioana

Nepoata Mariei Ciobanu a debutat la Perşinari, acompaniată de orchestra Rapsozii Moldovei, cu ocazia festivalului în memoria bunicului său, Ion Dolănescu. La cei 8 ani ai săi, Maria Ioana a devenit cea mai tânără debutantă din familia Ciobanu-Dolănescu.

Cum arată nepoata Mariei Ciobanu. Micuța îi calcă pe urme

Maria Ioana Dolănescu este fiica lui Ionuț Dolănescu și a Doiniței Dolănescu. Aceasta mai are doi frați, pe  Vladu și Iancu Nicolae.

Citește și – Pasiuni ciudate. Ce colecționează Eugen Cristea, fostul prezentator al emisiunii “Feriți-vă de măgăruș!“

Citește și – Reacția lui Dan Negru după decesul copilului la spitalul Sanador

Sursă foto: arhivă Ringier, Facebook