Două eleve de 11 și 12 ani au fost arestate în SUA pentru că plănuiau să își ucidă colegii și să le bea sângele

De Ioana Tătaru, pe
Două eleve de 11 și 12 ani, din SUA, au fost arestate de poliție pentru că plănuiau să își ucidă cel puțin 15 colegi de școală. Acestea voiau să le bea sângele și „să le mănânce carnea”, potrivit BBC.

Elevele le-au spus polițiștilor că sunt sataniste

Elevele le-au spus polițiștilor că sunt sataniste și că plănuiau să își omoare colegii. Polițiștii le-au percheziționat pe fete și au descoperit că aveau mai multe arme, un satâr, un cutter pentru pizza și mai multe foarfece. Cele două au mărturisit că își doreau să-și ucidă cel puțin 15 colegi de la Școala Gimnazială Bartow, să le bea sângele și tototdată „posibil să le mănânce carnea”.

Polițiștii au găsit scris pe un bilet: „Mergem la baie să ucidem”

Ancheta a început după ce o altă elevă a informat un profesor că bănuiește un posibil atac la școală. Cele două fete au fost găsit în una dintre toaletele școlii, așteptându-și victimele. Polițiștii din Bartow au explicat, într-un comunicat de presă, că autoritățile au găsit mesaje pe telefoanele elevelor, în care acestea plănuiau atacul. De asemenea, au găsit scris pe un bilet: „Mergem la baie să ucidem”.

Citește și: „Locuitorii unui sat din Serbia vor să atragă turiștii cu un nou Dracula”

„Povestea băiatului de 11 ani condamnat la 9 ani de închisoare pentru o crimă pe care nu a comis-o”

Sursă: BBC.com

Sursă foto: Shutterstock.com