Unde și-a dus Carmen Iohannis elevii la prima oră de dirigenție

De Unica.ro, pe Ultimul update Joi, 14 septembrie 2017, 15:09
Carmen Iohannis a vizitat ieri Muzeul Naţional Brukenthal, împreună cu elevii săi, de clasa a XII-a, cărora le este dirigintă anul acesta, la Colegiul Naţional ”Gheorghe Lazăr” din Sibiu.

Prima Doamnă a postat apoi fotografia pe Facebook, iar reacțiile nu au întârziat să apară. Aproape o mie de oameni au apreciat poza, iar mulți i-au transmis mesaje de încurajare și au felicitat-o.

Nu este prima oară când soția președintelui postează pe rețelele de socializare fotografii cu elevii săi. Luni, la deschiderea noului an școlar, Carmen Iohannis a publicat pe contul ei de Facebook un selfie alături de copii, însoțit de mesajul „Începem încrezători un nou an şcolar plin de provocari. Challenge accepted!”.