Puștiul de la „Vocea României” care l-a avut profesor de canto pe Michael Jackson

De Unica.ro, pe

Robert este un elev de 18 ani, care, în ciuda vârstei fragede are, nu numai o poveste de viață impresionantă, dar și o voce extrem de matură.
Părinții lui au divorțat, iar el a fost nevoit să muncească de la 16 ani, ajungând chiar să aibă și trei slujbe într-un an. În prezent, lucrează la o grădiniță unde le predă micuților lecții de canto și de pian.

„De la 15 ani am câțiva elevi copii, la grădiniță. Am început să fac asta după ce părinții mei au divorțat. Am încercat să caut în copii veselia lor, pentru a mă menține și eu vesdel. După divorțul părinților am vrut să o scutesc pe mama de efortul financiar de a mă întreține. Lucrez de la 16 ani pentru că a fost nevoie. Într-un an am avut și trei job-uri, însă am renunțat la ele, am rămas doar cu grădinița, pentru că nu mai puteam merge la școală”, povestește Robert.
Citeşte povestea lui Robert pe Libertatea.ro.