Oprah Winfrey, afectată de alunecările de teren devastatoare din California

De Adina Radu, pe Ultimul update Joi, 11 ianuarie 2018, 12:32
Vedeta americană de televiziune Oprah Winfrey a postat pe contul personal de Instagram imagini sfâșietoare cu alunecările de teren din apropierea locuinței sale.

Citește și: Partenerul de viață al lui Oprah Winfrey: „Va candida cu siguranță la președinție“.

Sudul Californiei este puternic afectat de alunecări de teren masive, iar comunitatea din zona Santa Barbara, acolo unde locuiește și Oprah Winfrey (63 de ani), trece prin momente dificile.

Oprah, afectata de alunecarile de teren

Aici era un gard“, suspină vedeta de televiziune într-un clip video postat pe contul propriu de Instagram, în timp ce arată efectele dezastrului din jurul casei sale – copaci căzuți și munți de noroi. „Casa vecinului meu a fost pur și simplu devastată“, continuă Oprah, în timp ce arată o locuință din apropierea domiciliului său.

Proprietatea lui Oprah de peste 250 de metri pătrați și botezată the Promised Land a fost ferită de daune majore, în schimb, unele locuințe din jur au fost complet distruse de această calamitate.

Oprah locuinta devastata

Foto: Instagram.com/Oprah