Nelly a lansat „Brass Knuckles”, cel de-al cincilea său album

De Unica.ro, pe

Cunoscutul rapper Nelly a lansat albumul „Brass Knuckles”şi va începe un turneu de promovare
în Los Angeles.
Pentru acest material discografic, Nelly a apelat la ajutorul unor colegi de breaslă.
Usher, Ciara, Snoop Dogg sau Ashanti se numără printre artiştii care au contribuit la melodiile
de pe „Brass Knuckles”.
Nelly are 33 de ani, a câştigat până acum trei premii Grammy şi este coproprietar al unei echipe de baschet, Charlotte Bobcats.
în Los Angeles.
de pe „Brass Knuckles”.
Rapper-ul originar din Saint Louis a înfiinţat două fundaţii caritabile, „4 Sho 4 Kids” (pentru copiii cu dizabilităţi sau născuţi cu dependenţă de droguri) şi „Jes Us 4 Jackie”, o organizaţie care familiarizează cetăţenii americani de culoare cu donaţiile de măduvă osoasă şi celule stem.
Autor: Mirela Comănoiu