Kate Middleton, întâlnire emoționantă cu profesorul de istorie: „Îmi învăț copiii ceea ce m-ați învățat”

De Oana Savin, pe

Kate Middleton a avut parte de o întâlnire emoționantă cu fostul ei profesor de istorie, pe care nu îl mai văzuse de 25 de ani.

Prințul William și soția sa au mers joi în Cornwall, pentru a vizita Muzeul Național Maritim, iar în mulțimea care i-a întâmpinat se afla și fostul profesor al Prințesei.

Kate Middleton, întâlnire emoționantă cu fostul ei profesor de istorie

Jim Embury (79 ani) a venit special în ziua lui liberă pentru a o revedea pe fosta sa elevă, după 25 de ani.

„Este exuberantă și nu s-a schimbat deloc”, a afirmat profesorul pentru Daily Mail.

Embury, care nu mai lucrează în învățământ deoarece s-a pensionat, este voluntar la Muzeul Maritim din Cornwall.

Kate Middleton și Jim Embury s-au îmbrățișat și au stat de vorbă în fața mulțimii.

„Îmi învăț copiii lucrurile pe care eu le-am învățat de la dumneavoastră”, i-a spus Prințesa de Wales fostului ei profesor.

După întâlnirea cu Kate Middleton, bărbatul a lăudat-o pe cea care i-a fost elevă în urmă cu 25 de ani.

„A fost o întâlnire incredibilă și prima dată când am văzut-o pe Kate în 25 de ani. Nu s-a schimbat nici măcar un pic, este exact așa cum era: conștiincioasă, atentă și exuberantă”, a afirmat profesorul pentru sursa citată anterior.

„Este o femeie minunată. Nu știam că vine la muzeu până la ora 06:00 dimineața. Era ziua mea liberă. Am fost întrebat dacă suntem disponibili să fim prezenți pentru vizita regală și desigur că am vrut. Perspectiva întâlnirii cu Kate după atâția ani a fost încântătoare, așa că am mers în ziua mea liberă”, a precizat bărbatul.

Când a intrat în muzeu, Kate Middleton l-a recunoscut imediat. S-a dus la el, l-a îmbrățișat și a spus: „Dumnezeule!”.

„Kate a fost foarte drăguță, a vorbit despre copiii ei și despre ce învață de la ea și a spus că sunt lucruri pe care parțial le-a învățat de la mine”, a mai spus fostul profesor de istorie al Prințesei de Wales.

Citește și: Un bărbat a vrut să facă un selfie cu Kate Middleton. Ce răspuns i-a dat Prințesa de Wales / VIDEO

Citește și: Piesa vestimentară pe care Kate Middleton o are în garderobă de peste 10 ani. Prințesa de Wales a purtat-o din nou

Citește și: Kate Middleton a rămas la fel de modestă. Cât costă sacoul cu care s-a afișat soția Prințului William

Citește și: Prințul Harry, detalii controversate despre Meghan Markle și Kate Middleton. „Acel subiect nu trebuie dezbătut niciodată!”

Cum a fost Prințesa de Wales ca elevă

Cei doi au făcut mai multe fotografii, pe care Jim Embury spune că abia așteaptă să le revadă cu soția lui.

„Este o femeie drăguță, atentă și minunată”, a subliniat acesta.

Cât despre anii în care i-a fost elevă, Jim Embury a precizat: „A fost o elevă fantastică și a fost drăguț să o revăd”.

Bărbatul a dezvăluit că nu obișnuiește să urmărească familia regală, însă îi vede deseori în ziare.

Fostul profesor al lui Kate Middleton a refuzat să speculeze cum ar fi soția Prințului William în rolul de regină a Marii Britanii.

În timp ce Prințesa de Wales vorbea cu fostul ei profesor, Prințul William a continuat să vorbească cu ceilalți oameni veniți să îi întâmpine la muzeu.

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini de la întâlnirea lui Kate Middleton cu fostul ei profesor de istorie

Sursă foto: Profimedia