Dua Lipa și Jack Harlow formează cel mai nou cuplu din showbiz. Rapperul a scris și o piesă despre artistă

De Oana Savin, pe

Dua Lipa și Jack Harlow formează cel mai nou cuplu din showbiz. Aceasta este prima relație a artistei în vârstă de 27 de ani, după despărțirea de Anwar Hadid.

Cântăreața britanică l-a cunoscut pe Harlow (24 ani) la începutul acestei luni, la Variety Hitmakers Brunch.

Dua Lipa are un nou iubit: „Sunt entuziasmați să vadă încotro se întreaptă”

Dua Lipa nu a mai avut nicio relație după ce povestea ei de iubire cu Anwar Hadid s-a încheiat în urmă cu un an. Însă, de când l-a întâlnit pe Jack Harlow, artista pare pregătită de un nou capitol.

Potrivit unei surse citate de US Magazine, Dua și Jack au păstrat legătură de când s-au cunoscut, iar acum au început și o relație amoroasă.

„Se plac și sunt amândoi entuziasmați să vadă încotro se îndreaptă lucrurile”, a afirmat sursa.

După ce s-au cunoscut, cei doi au păstrat legătura pentru că „le-a plăcut unul de celălalt”.

„Au mai vorbit înainte pe FaceTime, când Jack i-a cerut permisiunea pentru a scris o piesă despre ea, dar acela a fost un apel ciudat pentru toată lumea”, a mai spus sursa.

De asemenea, Page Six scrie că Jack Harlow a făcut tot posibilul pentru a avea o relație cu Dua, iar în ultima perioadă au comunicat în mod constant.

„Va face tot posibilul (n.r. pentru relație), el întotdeauna a fost fanul ei”, a precizat o sursă pentru publicație.

Citește și: Dua Lipa: „Pentru o cântăreață este mult mai greu să fie luată în serios”

Citește și: Dua Lipa este însărcinată? Declarația artistei

Citește și: Dua Lipa, poze nostalgice din copilărie. Cum arăta vedeta acum 20 de ani

Citește și: Dua Lipa, la o cină intimă cu un om de televiziune

Artista și Anwar Hadid s-au despărțit înainte de Crăciun

Relația cântăreței și a modelului Anwar Hadid s-a încheiat anul trecut, chiar înainte de Crăciun. Cei doi formau un cuplu de doi ani.

„Și-au expus reciproc ideea de a pune frână pentru moment relației lor, deoarece călătoriile și timpul petrecut departe unul de celălalt au fost prea mult pentru fiecare. Relația lor trece printr-o criză și se pare că este în corzi”, spunea o sursă citată de The Sun, când s-a aflat de despărțirea lui Hadid de Dua Lipa.

Se pare că cei doi au început să aibă probleme în momentul în care ea și-a înregistrat albumul la Londra și Los Angeles, în timp ce Anwar Hadid era la New York.

Nimic nu dădea de înțeles că există tensiuni în relația lor, mai ales că obișnuiau să își facă declarații pline de iubire pe rețelele de socializare.

„Nu este nimic mai frumos și mai dulce decât să fiu cu tine 365 de zile din an”, spunea într-o postare Dua Lipa.

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini cu Dua Lipa și Jack Harlow.

Sursă foto: Profimedia