Comediantul Juan Joya Borja a murit la 65 de ani

De Unica.ro, pe Ultimul update Joi, 29 aprilie 2021, 11:46

Juan Joya Borja, celebrul comediant și om de televiziune, a încetat din viață la vârsta de 65 de ani.

Juan Joya Borja, poreclit „El Risitas” datorită râsului său unic, suferea de o boală necruțătoare și era internat din luna septembrie a anului trecut la Spitalul Caridad din Sevilla. În ultimele săptămâni, Borja fusese transferat la Spitalul Universitar Virgen del Rocio, după ce starea sa de sănătate s-a agravat, potrivit presei internaționale.

Citește gratuit ediția de mai a revistei Unica. O găsești AICI

Juan Joya Borja a devenit faimos în rândul publicului în anii 2000 cu apariţiile sale la programele „El vagamundo” sau „Ratones coloraos”, unde își povestea experienţele alături de „El Peíto”. Râsul, glumele, personalitatea şi celebrul său slogan „cunaooo” i-au adus porecla „El Risitas”.

În 2014, Borja a ajuns celebru și pe plan internațional când pe platforma Reddit s-a viralizat un videoclip amuzant cu el.

Foto – Facebook