Cele mai puternice vedete din lume (galerie foto)

De Unica.ro, pe

Angelina Jolie este cea mai puternică vedetă din lume.
Supermama a reuşit să o detroneze pe Oprah Winfrey, vedeta de televiziune care a ocupat doi ani consecutiv poziţia fruntaşă a  clasamentului anual realizat de revista Forbes.
Angelina Jolie este cea mai puternică vedetă din lume.
Angelina s-a bucurat de o mediatizare intensă în 2008 şi după cum chiar cei de la publicaţia amintită notau „nu există zi de la Dumnezeu în care să nu se scrie despre actriţă, despre copiii săi, despre carieră, despre activităţile sale filantropice sau despre relaţia cu Brad Pitt”.
Sper ca acest lucru să o amibiţioneze şi pe Mihaela Rădulescu şi cu puţin „noroc” de-acum o vom vedea şi mai mult în ziare, reviste şi pe internet.
Dar să revenim la oile noastre, şi să spunem că topul Forbes al celor mai puternice 100 de vedete din lume în 2009 ne-a rezervat şi o surpriză.
Este vorba despre prezenţa lui Barack Obama în acest clasament, pe locul 49.
Este pentru prima dată în istorie când un preşedinte american în exerciţiu îşi face loc într-un astfel de top.
Care sunt cele mai puternice 10 personalităţi de pe mapamond?
Vei  descoperi accesând galeria foto de mai jos, dar înainte de asta mai trebuie adăugat că Forbes a luat în calcul în întocmirea acestui clasament veniturile, popularitatea, precum şi apariţiile în presă şi pe internet ale vedetelor.
1.Angelina Jolie (34 ani)
Cele mai puternice vedete din lume (galerie foto)
Are şase copii frumoşi.
Îl are pe Brad Pitt, dar şi o carieră activă şi fructuoasă.
A fost votată în repetate rânduri drept cea mai frumoasă femeie din lume.
Şi iată că acum cei de la Forbes au desemnat-o cea mai puternică vedetă la nivel global. Ce îşi poate dori mai mult?