Ce le-a spus Kate Middleton lui George și Charlotte în prima zi de școală

De Oana Savin, pe
Kate Middleton și Prințul William și-au condus copiii în prima zi de școală, unde erau așteptați de învățătoarea lor.

Ducele și ducesa de Cambridge păreau fericiți și mândri în ziua în care Charlotte și George au început școala. Kate a ținut-o de mână pe Charlotte, care părea foarte emoționată, în timp ce Prințul William avea grijă de Prințul George.

Cuplul regal s-a întâlnit cu directoarea instituției cu care au schimbat câteva cuvinte înainte de a conduce-o pe Charlotte în clasa ei.

O persoană expertă în cititul buzelor, a dezvăluit pentru The Mirror ce le-a spus ducesa de Cambridge copiilor ei, în prima zi de școală.

Tina Lannin a dezvăluit că ducesa Kate spune: „Emoționant, nu-i așa?”, adresându-se fiicei sale, în timp ce se îndreptau spre școală.

În timp ce se apropie de directoare, Kate întreabă: „Ce faceți? Ați avut o vară frumoasă?”.

După ce a dat mâna cu toți cei patru membri ai familiei Cambridge, directoarea spune: „Sunteți gata? Cât de emoționant!”.

Iar Prințul William i-a răspuns: „Prima zi – este foarte încântată”.

În timp ce se îndreaptă spre școală, Kate spune: „George, va trebui să îi arăți drumul”.

Potrivit unor surse, se pare că George a fost „încântat și mândru” să îi arate împrejurimile.

Sora lui va fi cunoscută profesorilor și celorlalți elevi drept Charlotte Cambridge, așa cum fratele ei mai mare este George Cambridge.

William și Kate au condus-o pe Prințesa Charlotte în clasa ei pentur a-și cunoaște învățătoarea și pentru ao ajuta să se acomodeze.

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini cu ducii de Cambridge și copiii lor în prima zi de școală.

Sursă foto: Hepta