Aerosmith lansează un nou album (video)

De Unica.ro, pe

Da, este confirmat. Veteranii de la Aerosmith vor lansa un nou album anul viitor.
Chitaristul trupei, Brad Whitford, a declarat pentru Hollywood Reporter, că el şi colegii săi s-au întors în studioul de înregistrări.
Acesta se declara mulţumit că a avut timp să petreacă mai mult timp alături de familie.
Nu la fel de norocos a fost şi excentricul Steve Tyler.

Nu la fel de norocos a fost şi excentricul Steve Tyler.
Vocalistul a fost mai tot timpul internat în clinici de dezintoxicare din cauza problemelor cu drogurile.
Probabil a făcut-o numai din compasiune pentru Amy Winehouse… să nu cumva să treacă singură prin această problemă.
Să nu uit să precizez că au trecut mai bine de patru ani de când trupa scotea pe piaţă ultimul lor material discografic, „Honkin’ on Bobo”, în martie 2004.
Între timp, le urăm spor la treabă domnilor de la Aerosmith şi aşteptăm pline de speranţă să îi reauzim.

Aerosmith – „Pink”

Autor: Andreea Georgescu