Simona Halep a învins-o pe Sharapova la Beijing

De Laura Davidescu, pe Ultimul update Miercuri, 04 octombrie 2017, 13:47
Pentru prima oară, Simona Halep a învins-o pe Maria Sharapova! Simona a învins-o pe tenismena rusoaică în turul al treilea al Turneului de tenis WTA de la Beijing, după numai o oră și 12 minute.

Simona Halep, numărul 2 mondial la tenis, a înfrânt-o pentru prima oară în carieră pe Maria Sharapova în două seturi, 6-2, 6-2, conform chinaopen.com. Simona a jucat perfect, a servit cu siguranță, profitând de fiecare greșeală a adversarei. În schimb, Halep a jucat cu atenție, fructificând fiecare minge și bucurându-se de o victorie mult așteptată.

Cele două tenismene s-au întâlnit de-a lungul timpului de șapte ori, ultima dată la Openul american din august 2017, rusoaica bătând-o pe Simona de fiecare dată.

Astfel, Simona se califică în sferturile competiției. Simona Halep o va întâlni pe învingătoarea meciului Kasatkina – Radwanska.

Sursa foto: Nortfoto

Primești pe e-mail cele mai importante articole apărute pe Unica.ro!