Monica Gabor: „Am fost iubită indiferent de numele pe care l-am purtat”

De Unica.ro, pe

„Sunt în fiecare zi la şcoală, studiez in continuare engleza la Beverly Hills Unified School.
M-am apropiat foarte mult de profesoara mea, doamna Esther F. Caporale, ea mi-a insuflat dorinţa de a citi cât mai multe cărţi în engleză, mi-a explicat că acesta este unul dintre secretele învăţării riguroase a unei limbi străine. Până acum, am citit în limba engleză Hemingway, Coelho şi mulţi alţii. Într-adevăr, de când frecventez aceste cursuri, engleza mea s-a îmbunătăţit considerabil, graţie mediului de acolo. Îmi ocup mult timp şi cu acţiuni caritabile pentru copiii cu sindromul Down şi autism, la acţiunile de organizare ale unor evenimente în vederea adunării de fonduri pentru aceşti copii cu deficienţe: lansări de carte, competiţii sportive, turnee de golf.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro.