Johnny Depp, îmbogăţit de „Piraţii din Caraibe IV”

De Unica.ro, pe

56 milioane de dolari.
Aceasta este fabuloasa sumă pe care interpretul căpitanului Jack Sparrow, actorul Johnny Depp, o va încasa pentru cea de-a patra parte a filmului „Piraţii din Caraibe”.
El devine astfel unul dintre cel mai bine plătiţi actori de la Hollywood, devansându-l chiar şi pe Tom Hanks.
Cel din urmă a primit 50 milioane de dolari pentru a juca în partea a doua a „Codului lui Da Vinci”, „Angels and demons”.
Îm mod suprinzător, cel mai bine plătit actor al tuturor timpurilor este Keanu Reeves.
Deşi nu excelează în materie de cinematografie, Reeves a câştigat mai bine de 200 de milioane de dolari pentru rolul lui Neo, din „Matrix”.

56 milioane de dolari.
Acest lucru se datorează în mare parte unor contracte de marketing şi vânzări pe care le-a încheiat.
Cât despre cea de-a patra parte a „Piraţilor din Caraibe”, producătorii nu sunt încă foarte siguri că Orlando Bloom şi Keira Knightley îşi vor relua rolurile.
Autor: Andreea Georgescu