„Secretele Președintelui” Grig Chiroiu, dezvăluite. Cum arată viața actorului dincolo de ecran: „Pescuim, avem grijă de animale, de grădină”/ Exclusiv

De Unica.ro, pe Ultimul update Miercuri, 03 mai 2023, 15:46

Grig Chiroiu, actor în „Secretele Președintelui”, serialul de comedie de la Prima Tv, face dezvăluiri de pe platourile de filmare, dar și despre viața personală.

Grig Chiroiu (53 ani), unul din actorii din „Secretele Președintelui”, serial ce se difuzează sâmbăta și duminica de la 19.30, la Prima TV, spune cum se înțelege cu colegii, la filmări, dar și cum sunt „certurile” dintre ei.

Grig Chiroiu, actor în „Secretele Președintelui”: „Dacă ar semăna cei din viața reală cu personajele noastre din serial, ar fi prea frumoși și umani în același timp”

Grig Chiroiu, actor în
Grig Chiroiu, actor în „Secretele Președintelui”, serialul de la Prima TV

Atunci când nu e pe platourile de filmare pentru serial, Grig Chiroiu își petrece timpul alături de membrii familiei, cu care are o multitudine de activități de relaxare.

Alături de cei doi copii, actorul adoră activitățile în natură, la aer curat, și nu numai. Grig se poate relaxa și când joacă „Monopoly” , dar și când merge la pescuit sau pur și simplu stă acasă și grădinărește.

De unde îți găsești inspirația pentru scenariu și personaje?

Avem echipa de scenariști compusă din cel puțin unul, care e la curent cu tot ceea ce se întâmplă în “prea-fericita” noastră existență din viața de zi cu zi, scenarii la care mai adăugăm și noi, la filmări, din “preafericitele” noastre întâmplări cotidiene.

Seamănă cineva în serial cu realitatea de la televizor și de pe scena politică?

Dacă ar semăna cei din viața reală cu personajele noastre din serial, ar fi prea frumoși și umani în același timp.

Grig Chiroiu: „Orice timp petrecut împreună cu familia este neprețuit”

Ești încă în echipă cu colegii din Trăsniții. Bănuiesc că vă știti pe de rost, cu bune și cu rele. Mai apar dispute în mijlocul echipei?

Oricum mai puține decât în parlament și în viața politică, în general.

Serialul
Serialul „Secretele Președintelui” se difuzează sâmbăta și duminica de la 19.30, la Prima TV

Care este personajul tău favorit, jucat pe micul ecran?

“Președintele” Don Leoncio și “Președintele”.

Ce vor vedea în acest sezon telespectatorii?

O încununare a “Secretelor Președintelui” cu “Trăsniți în NATO”.

Cum a fost Paștele în familia ta?

Ca de fiecare dată: cu bucurie, căldură sufletească și lumină.

Ce înseamnă pentru tine acasă?

Familia și locurile noastre pe care le-am făcut împreună “un colț de Rai”.

Cum petreceți timpul în familie, care sunt activitățile favorite?

Orice timp petrecut împreună cu familia este neprețuit. Avem multe activități pe care le facem împreună, inclusiv filmările și pregătirea lor. Jucăm “Activity”, Monopoly, pescuim, facem planuri, avem grijă de animale și de “ogradă”, de grădină.

Pregătim mese în familie, facem sport (eu cel mai puțin – N.r. râde), cântăm (mai ales eu – n.r. râde), ne ocupăm de partea cu turismul, cu pensiunile și multe altele. Fiecare are rolul său activ în “Fam. Chiroiu Company”.

„Dacă aș ‘lucra’ la stat, aș spune că în primul rând ar trebui investit în educație și justiție și… minuni”

Dacă ar fi să te apuci acum de business, în ce ai investi?

În “lucrul” la stat, care la momentul ăsta a devenit mult mai rentabil decât multe alte activități “productive”. Dacă aș “lucra” la stat, aș spune că în primul rând ar trebui investit în educație și justiție și… minuni. Dar, cine știe, poate se face o minune … ca să se poată îndeplini și altele.

Foto: Prima Tv