Eva Longoria se face nevasta la castel

De Unica.ro, pe

Dupa o cerere in casatorie ca la carte, cu petale de trandafir si lumanari, Eva si baschetbalistul Tony Parker au stabilit sa se casatoreasca intr-un castel in Franta.
Au ales aceasta tara pentru ca Tony este de acolo. Planuiesc o nunta clasica si fastuoasa. Superstitiosul logodnic vrea sa se casatoreasca in ziua a saptea a lunii, in luna a saptea a anului 2007. Pentru Eva Longoria familia este foarte importanta. Personajul pe care il joaca in Neveste Disperate, Gabrielle Solis este exact opusul ei. Eva iubeste copiii si isi doreste sa aiba mai multi.

Cei doi s-au cunoscut cand Eva a vizitat vestiarul celor de la San Antonio Spurs. Co-echipierii lui Tony erau incantati de vizita, pentru ca vazusera serialul. Tony, care nu urmarise seria si nici nu prea intelegea engleza, a crezut ca e doar o gospodina si nu intelegea entuziasmul colegilor. De atunci, Tony a mai invatat engleza, iar Eva a luat cateva lectii de franceza. Tony este mai tanar cu sapte ani, dar Eva il considera matur si apeleaza la el pentru sfaturi.

In copilarie, era „cea mica si negricioasa”

Actrita e inca foarte surprinsa de succesul pe care il are. „Nu am inflorit pana in colegiu”, spune ea. Cand era mica, tatal ei o poreclise „cea mica si negricioasa”. Avea trei surori mai mari, toate blonde, iar ea era scunda, slaba si bruneta. In colegiu, a inceput sa se schimbe si barbatii au inceput sa fie interesati de ea. La 23 de ani, a devenit Miss Corpus Christi, orasul natal, si a castigat o calatorie la Hollywood. Cu o diploma in spate, Eva s-a gandit ca, daca actoria nu merge, se poate apuca oricand de altceva. Vroia sa practice kinesologia (adica sa studieze muschii corpului uman) si sa devina medic pentru sportivi. Si-a incercat norocul si, in 2001, a obtinut un rol in Tanar si nelinistit. Celebritatea a venit tarziu, la aproape treizeci de ani. Eva nu se plange, ea considera ca acest lucru a facut-o sa aprecieze mai bine ce are: „Am o familie exceptionala, care m-a invatat sa fiu responsabila si sa nu ma bazez pe felul in care arat”. Mai are si un logodnic sexy, cu care imparte o viata sanatoasa (niciunul din ei doi nu fumeaza si nu bea) si dorinta de a-si pastra intimitatea. Asa ca locuiesc in San Antonio, departe de ochii publicului.

Despre serialul care a facut-o celebra, Eva n-are decat cuvinte de lauda: „Acum cativa ani, nu te puteai angaja ca actrita la varsta mea. Era la moda sa ai optsprezece ani si sa arati de cincisprezece. Dupa Neveste Disperate, esti sexy si la treizeci”. Iar cand serialul nu se va mai difuza, isi va incerca norocul in roluri pe marele ecran. A jucat deja in Santinela, alaturi de Michael Douglas. „La Hollywood, ma intereseaza mai mult afacerile decat actoria. Nu am sa fiu sexy mereu…”. Are deja un restaurant cu specific mexican si crede ca sansele de facut bani sunt la tot pasul. A profitat de ele cand a intrat in clubul vedetelor care poarta imaginea L’Oreal prin reclame.

Foto: NorthFoto