Cream: Nu am viata de cuplu

De Georgiana Constantin, pe

Nu stiai ce mai face Claudia Pavel, alias Cream? E bine, sanatoasa, iti zicem noi. Si invata pe rupte ca e in sesiune.
A scos deja doua albume solo (Astept – 2003 si 48 de ore – 2006) si mai joaca si in piese de teatru, caci termina maine-poimaine actoria. Nu se plange ca nu are timp liber si crede ca ziaristii se baga prea mult in viata persoanelor publice.

Cum te refaci dupa sarbatori? Pe plan muzical, e o perioada mai lejera acum.

– Intr-adevar este o perioada mai lejera din punct de vedere muzical dar sunt foarte „busy” cu facultatea. Sunt in plina sesiune si incerc sa ma pregatesc bine pentru fiecare examen. In acelasi timp am inceput pregatirile pentru promovarea celui de-al doilea single de pe albumul 48 de ore, piesa Vanilla Cream – Stiu ce iti place, care este un featuring cu Marius Moga si Matteo. Sunt multe detalii de pus la punct (scenariu, data de filmare, vestimentatie), iar acest lucru necesita timp si implicare. Videoclipul piesei Cantecul inimii a fost bine realizat, asa incat si videoclipul noului single trebuie sa arate bine.

Cum e fara permis?

– Am facut contestatie iar acum circul pe baza prelungirii dovezii.

Ai colaborat cu Moga, Randi, Matteo… Ce ne mai pregatesti?

– Albumul 48 de ore beneficiaza de colaborari cu Marius Moga si Matteo pentru piesa Stiu ce iti place, iar cu Randi pentru piesa Langa tine. Cu toti trei sunt buna prietena, asa incat aceste colaborari au venit de la sine. Nu m-am gandit la o colaborare cu cineva anume.

Esti studenta la teatru si ti-ai facut deja debutul pe scena teatrului Notarra, in „Comitetul de femei„. Ce rol ti-ar placea mult sa mai joci?

– Mi-as dori sa joc in „A douasprezecea noapte” (W. Shakespeare – n.r.). In acest moment interpretez rolul principal, Adela, in piesa Casa Bernardei (F. Garcia Lorca – n.r.).

Cum a fost sa filmezi aproape goala, in fata a douazeci de barbati, pentru videoclipul la „Cantecul inimii”?

– A fost o provocare. Albumul 48 de ore a fost lansat dupa o pauza de cateva luni asa incat trebuia sa revin cu un videoclip de calitate care sa reflecte evolutia de la albumul Nu din prima seara. Revenind la filmare: sunt o persoana destul de pudica si timida, asa incat sa filmez in fata atator barbati nu mi-a fost usor dar am luat-o ca pe o provocare, mai ales ca maine poimaine termin actoria.

Selena interpreteaza rolul Gloriei, in „Iubire ca in filme„, tu ai jucat deja in „La sevici„. Crezi ca este un trend ca fetele din muzica sa apara si in filme?

– Nu stiu daca este un trend. Producatorii de filme sunt interesati sa aiba personaje interpretate de persoane publice pentru ca acestea atrag telespectatorii.

Care-i cea mai mare realizare a ta pana acum?

– Am cateva realizari de care sunt mandra (albumele, videoclipurile), dar consider ca, atata timp cat traiesti, inveti. Si faptul ca am o familie, care ma iubeste mi se pare o realizare.

De obicei, petreci mult timp in studio, ai mereu concerte, turnee, in urmatoarele luni vrei sa scoti inca patru videoclipuri… Mai ai timp liber?

– Concertele sunt distractive, nu ma plang. Muzica este marea mea pasiune, asa incat fac totul din placere. Din cand in cand imi fac timp sa ies cu prietenii, sa vad un film.. imi fac timp pentru mine.

Esti una dintre cele mai sexy artiste din Romania. Ce tips-uri de frumusete ai?

– Incerc sa fac sport in limita timpului disponibil si sa mananc sanatos, desi as dormi in cofetarie.

Ti-ai remodelat nasul. Esti multumita de schimbare?

– Am simtit nevoia sa fac aceasta schimbare. In primul rand din punct de vedere medical si apoi pentru ca imi doream aceasta schimbare.

Ti-ai mai face si alte operatii estetice?

– In acest moment nu, dar, daca va fi nevoie mai incolo, de ce nu?

Stiu ca ai avut anumite confruntari cu paparazzi. Nu-ti place sa fii in centrul atentiei?

– Atunci cand esti persoana publica, viata iti este expusa. Imi doresc sa fiu in centrul atentiei pentru muzica mea, pentru cariera mea de actrita, nu pentru ca ziaristii vor sa isi vanda publicatiile. Inteleg rolul presei in viata unei persoane publice dar cateodata se exagereaza.

Cum iti afecteaza cariera viata de cuplu?

– Nu am viata de cuplu.
Esti indragostita?

– De viata. 🙂
Aaa…si mai am o curiozitate. Cum ti-ai ales numele de scena – Cream?

– In urma cu patru ani trebuia sa imi aleg un nume de scena si cateva zile la rand imi tot aparea in fata in diferite contexte Cream. La un moment dat fiind in studio si rasfoind o revista, am vazut din nou scris Cream si ne-am hotarat ca numele asta trebuie sa fie. Se pare ca mi-a adus noroc.

Foto: Agerpres