Ce meserie are de fapt Vlăduța Lupău

De Oana Savin, pe Ultimul update Vineri, 06 decembrie 2019, 11:56
Toată lumea îi iubește vocea, iar cariera ei artistă a cunoscut un succes răsunător. Dar nu mulți știu ce meserie are, de fapt, cântăreața de muzică populară Vlăduța Lupău.

Vlăduța Maria Lupău are 28 de ani, este căsătorită și are milioane de vizualizări pe Youtube. Deși a cunoscut scena la vârsta de 4 ani, tânăra artistă are o cu totul altă meserie: este medic veterinar.

Vlăduța a povestit, în urmă cu ceva timp pentru Cluju.ro, că este o mare iubitoare de animale, astfel că a urmat cursurile de Medicină Veterinară din cadrul Universităţii de Ştiinţe Agricole și Medicină Veterinară Cluj-Napoca.

După ce a obţinut certificatul de medic veterinar, artista a zis că vrea mai mult și a urmat și studiile doctorale din cadrul aceleiaşi facultăţi.

Mai mult, Vlăduța Lupău consideră că există o legătură între muzică și animale.

„Da, animalelor le place muzica! Sunt atâtea videoclipuri cu animale pe internet unde se vede clar că şi ele sunt muzicale. Sper totuși că le place şi muzica populară!”, a afirmat cântăreața.

Sursă foto: Facebook