Cât a luat Mircea Badea la BAC. Bianca Drăgușanu a avut rezultate mai bune ca el

De Unica.ro, pe

Mircea Badea a dezvăluit, la Radio ZU, ce note a oținut la examenul de Bacalaureat. Dezvăluirea prezentatorului de la Antena 3 a venit în contextual în care citise o știre despre nota de la BAC a Biancăi Drăgușanu. Fosta asistentă a lui Capatos  a luat Bacalaureatul cu 9.50, iar Mircea Badea a precizat atunci că el a avut rezultate mai slabe. Materia care i-a creat probleme a fost filosofia.

„Prietene, bine că l-am dat, bine că l-am luat. Era cât pe ce să-l iau cu mult, doar că l-am luat cu puțin. Pe vremea mea erau 5 probe. Am luat 10 la sport, matematică, română. Și am dat la filosofie și mi-a picat Heraclit. Și am luat 7. Și am făcut contestație, mi s-a admis și am luat 6. Am avut nota totală 8.99”, a spus Mircea Badea în emisiunea radio.

Prezentatorul de televiziune a absolvit Liceul de Informatică și Facultatea de Cibernetică din București, În 1993,  a debutat la ”Radio Total”, unde era în funcția de conducere Jeana Gheorghiu, o prietenă de-a mamei sale. Și-a început cariera în televiziune pe post de prezentator la diverse emisiuni de la diferite posturi românești, precum Tele 7 abc, Antena 1, Realitatea TV, Prima TV, unde a fost coleg cu Teo Trandafir.

Citeşte şi: Carmen Brumă, secretul relației de peste 20 de ani cu Mircea Badea

Citeşte şi: Mircea Badea, oprit de Poliție și pus să sufle în etilotest. Ce s-a întâmplat cu prezentatorul de la Antena 3

Citeşte şi: Adelina Pestrițu, ironizată de Mircea Badea pentru notele obținute la BAC: „N-ai cum mai tare de atât!”

Citeşte şi: Ce mare și frumoasă s-a făcut „Rontzi”, nepoata lui Mircea Badea. A împlinit 14 ani și este o domnișoară în toată regula

Cine este și cu ce se ocupă fosta iubită a lui Mircea Badea

Înainte de a o cunoaște pe actuala parteneră de viață și mama copilului lui,  Carmen Burmă, Mircea Badea a avut o relație de aproape șapte ani cu o colegă de breaslă, Diana Duhanov. Diana a absolvit Facultatea de Jurnalism din Chișinău, a cochetat cu presa, advertisingul, marketingul, a fost brand manager la Ursus, iar din 2004 deține funcția de Director Executiv Resurse Umane în cadrul OTP Bank România.

Diana și Badea au fost iubiți între 1995 – 2002. După despărțirea de Badea, Diana Duhanov s-a căsătorit cu Claudiu Mișa, hairstylist și proprietarul unui salon de coafură și înfrumusețare din Dorobanți, București. Cei doi  au împreună o fată, Sonia, în vârstă de 12 ani

Foto – Facebook