Cara Delevingne, cel mai bine plătit top model din Marea Britanie

De Oana Savin, pe
Cara Delevingne a devenit cel mai bine plătit top model din Marea Britanie. Anul trecut, aceasta a obținut d două ori mai mulți bani decât Kate Moss.

Modelul în vârstă de 27 de ani este una dintre cele mai cunoscute fețe din lumea modei. Anul trecut, multe mărci au fost dispuse să plătească sume importante pentru a o avea pe Delevingne ca imagine pentru campaniile lor, potrivit ABC.

Dacă în top 10 cele mai bine plătite modele din lume se aflau britanicele Kate Moss cu venituri de 9 milioane lire și Rose Huntington-Whitley, cu 8 milioane lire, Cara Delevingne a reușit să le detroneze, obținând, în 2018, venituri de 21.500.000 de lire.

Aceasta a ajuns la această sumă datorită faptului că s-a dedicat mai multor profesii. Pe lângă defilările de modă, Cara s-a implicat în cinematografie și deține propria companie, Cara & Co.

De asemenea, tânăra este directoare la Harvey White Properties LTD, o firmă deținută de tatăl ei.

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini cu Cara Delevingne.

Sursă foto: Hepta