Andreea Marin Bănică a ratat o emisiune pentru Kanal D

De Unica.ro, pe

La mijlocul anului trecut circula tot mai intens zvonul potrivit căruia „zâna” Andreea Marin Bănică ar urma să se ocupe de un nou show de televiziune, asemănător cu cel prezentat de soţul Ştefan Bănică la Pro TV.
„Dansând pe gheaţă” ar fi fost varianta rece şi patinată a deja celebrului „Dansez pentru tine”, în care competitorii ar fi urmat să îşi dispute premiul pe gheaţa unui patinoar.
În ultima perioadă, presa tabloidă a dat-o ca sigură pe Andreea în curtea Kanal D, iar noua ei emisiune ar fi urmat să înceapă chiar în prima jumătate a acestui an.
Numai că socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea de pe sticlă, pentru că producţia show-ului a fost oprită la stadiul de proiect.
Conform reprezentanţilor Kanal D, motivele sunt legate de costurile de producţie care sunt foarte mari şi care depăşesc cu mult estimările iniţiale.
„Este vorba despre un decor foarte mare, despre o scenografie complexă şi despre o întreagă armată de oameni implicaţi în acest proiect”, a precizat pentru divaonline.ro Maria Popescu, PR Manager Kanal D.
Drept urmare, cel puţin momentan nu se pune problema ca Andreea Marin să prezinte emisiunea „Dansând pe gheaţă”.
Foto: Marius Bărăgan
Autor: Florin Ghioca