Mihaela Rădulescu renunţă la televiziune pentru Ayan şi Monaco

De Unica.ro, pe

Mihaela Rădulescu a anunţat duminică în direct că plănuieşte să se retragă din televiziune pentru a se dedica în totalitate fiului său, Ayan.
Pasul următor al divei este acela de a se muta pe Coasta de Azur, într-o locuinţă pe care fostul său soţ, Elan Schwartzenberg, i-a cumpărat-o.
Se pare că acesta o sprijină pe mama fiului său în acest demers şi chiar mai mult, a asigurat-o că îi va oferi ajutorul său.
Elan i-a promis Mihaelei că va avea grijă să nu îi lipsească nimic din ceea ce îi trebuie unei doamne pentru un trai frumos şi relaxat.
Cine nu-şi doreşte?
Aşa cum anunţa diva în emisiunea „Duminica în familie”, decizia de a renunţa la cariera sa nu este numai un moft, ci rezultatul unei gândiri de câteva luni de zile.
Cine nu-şi doreşte?
În plus, ea a oferit ca exemplu şi pe alţii, pe care, apropo, „îi respectă foarte mult” şi care au renunţat la televiziune. Andreea Marin Bănică, Teo Trandafir, Florin Călinescu sau Marius Tucă s-au numărat printre cei menţionaţi.
Apropiaţi ai Mihaelei Rădulescu, citaţi de evz.ro, susţin că aceasta şi-a dat seama că în cel mult şase luni, poate un an şi-ar fi pierdut în totalitate credibilitatea, dar şi audienţa.
Renunţând în acest moment la televiziune, „cea mai longevivă emisiune de divertisment din România”, cum îi place divei să îşi recomande show-ul de la Antena 1, ar dispărea în glorie.
După cum arată datele postate de Petrişor Obae pe paginademedia.ro, audienţa emisiunii prezentate de Răduleasca a scăzut simţitor în luna martie, „nereuşind să se califice în topul celor mai urmărite 20 de programe tv”.
Reprezentanţii postului Antena 1 nu au prezentat încă poziţia oficială a televiziunii faţă de declaraţiile Mihaelei.
Comentează subiectul pe FORUMUL DIVA!
Autor: Andreea Georgescu