Andreea Marin Bănică şi Ştefan Bănică Jr., pe marile ecrane din 6 martie (galerie foto şi video)

De Unica.ro, pe

„Nu te mişca că îţi zbor creierii, băiete!”
Setea cu care Zâna îşi ameninţă adversarul a făcut ca replica să devină rapid cunoscută şi emblematică pentru filmul „O viaţă minunată”.
În regia argentinianului Alejandro Chomski, pelicula care îi are în distribuţie pe Andreea Marin Bănică şi soţul acesteia, Ştefan Bănică Jr., vine pe marile ecrane din România din 6 martie.
Actorul a lăudat-o pe soţia sa la conferinţa de presă organizată ieri în cinstea lansării filmului în ţara noastră.
El a declarat că Andreea s-a descurcat excepţional, dar şi că lui i-a prins foarte bine experienţa cinematografică americană.
Pe de altă parte, Andreea Marin Bănică i-a rugat pe colegii din presă să nu o numească „actriţă”, deoarece bunul simţ o împiedică să se considere ca făcând parte din această breaslă.
„Nu te mişca că îţi zbor creierii, băiete!”
„Ca jurnalist, ca şi corespondent la premiile Oscar, care ştia ceva despre dedesubturile acestei lumi, am avut ocazia să văd totul în altă lumină. Pentru mine, ca jurnalist, este o experienţă unică. Când iei interviu unui actor, te bazezi pe documentare, dar când ai o experienţă de acest fel, întrebările pe care le pui sunt mai profunde”, a declarat diva, conform Mediafax.
Filmul „O viaţă minunată” este povestea a doi tineri care vor să scape de trecuturile lor dureroase. Ei încearcă să îşi găsească împreună liniştea, prin dragoste.
Pelicula îi mai are în distribuţie pe actorii Angela Sarafyan, Jesse Garcia, Bai Ling, Debi Mazar, Dana Delany şi Rena Owen.
Andreea Marin Bănică şi Ştefan Bănică Jr. în „O viaţă minunată”
„O viaţă minunată” trailer

Vino şi tu pe FORUMUL UNICA!
Foto: Adrian Grigorescu, PR
Autor: Andreea Georgescu