De Diana Zagrean, pe

Vezi ce poţi afla despre un bărbat din felul în care se îmbracă. Află ce spune despre el stilul vestimentar.

Hipster

Dacă îi ia câteva ore dimineaţa să se pregătească să iasă pe uşă şi e obsedat ca perechea de skinny jeans să stea perfect neglijent pe el, ai de-a face cu un hipster.
Ce spune despre el stilul vestimentar
Ochelarii falşi, aparatul foto scump de gât şi papionul colorat arată că e cam obsedat de propria imagine. Plus că hipsterii sunt adesea mai interesaţi de cum sunt percepuţi, decât de cum se poartă cu tine.

Ce spune despre el stilul vestimentar
Deşi a termiant facultatea de mult timp, iubitul tău încă se îmbracă ca la cămin? Poţi să te aştepţi ca un astfel de tip să fie adesea copilăros şi prea comod. Să nu te mire dacă te lasă baltă pentru că iese cu băieţii la bere des, să nu te mire dacă se îmbracă în cămaşă numai când insişti foarte mult. Vrea să mai copilărească, dacă se poate, toată viaţa.

Neîngrijit

Ce spune despre el stilul vestimentar
Dacă ideea lui de a se îmbrăca frumos este să ia un tricou „curat” şi nişte şosete „noi” (a se citi singurele fără găuri), ai de-a face cu un tip neîngrijit. Poate că este vreo fire de artist, veşnic preocupat de temele mari ale vieţii: moarte, libertate, eternitate, suflet, artă, etc. O să uite de aniversări şi o să arate ca aruncat din pat la cinele cu familia ta.

Casual chic

Ce spune despre el stilul vestimentar
Un tip care se îmbracă la modă, curăţel şi proaspăt poate fi varianta câştigătoare. Ca şi alegerile lui vestimentare, mereu potrivite şi fără excese, acest tip este stabil şi flexibil. O să îţi ceară părerea atunci când vrei să te simţi importantă, dar ai grijă să nu fie obsedat de branduri. Nu vrei un piţiponc superficial în viaţa ta, nu?

Tocilar

Ce spune despre el stilul vestimentar
Poartă mereu vestă epste cămaşă, ochelari cu ramă aurie, deşi nu mai sunt la modă de 20 de ani şi pantofii lui sunt atât de clasici, că zici că tocmai s-a teleportat de la Oxford? E deştept, dar îi lipsesc simţul estetic şi abilităţile sociale. Nu vorbeşte foarte mult şi este uşor timid. Este uşor de influenţat, atât vestimentar, cât şi în relaţie.

Patru ace

Ce spune despre el stilul vestimentar
Tipul ăsta arată de parcă doarme în costum şi face duş la trei piese? Dacă este foarte tânăr şi nu e de bani gata, poate că încearcă să te impresioneze şi să pară mai amtur decât este. Dacă nu e tocmai un puştan, poate că vrea să te impresioneze cu averea lui, afacerile lui, sau puterea pe care a căpătat-o în luptele corporatiste.