Un adolescent a apărut într-o rochie roz la petrecerea de sfârșit de an școlar

De Oana Savin, pe
Un băiat în vârstă de 15 ani a atras toate privirile colegilor săi atunci când a apărut la petrecerea de sfârșit de an școlar îmbrăcat într-o rochie roz.

Xavier Parkins a avut nevoie de 6 ore pentru a se pregăti de petrecere. Băiatul s-a îmbrăcat într-o rochie scurtă roz, la care a asortat o pereche de pantofi cu toc înalt. Mai mult, el s-a machiat și și-a făcut părul și unghiile.

„De obicei durează cam 3 sau 4 ore să mă pregătesc, dar acum mi-a luat mai mult pentru că unele lucruri nu arătau bine de la început”, a spus Xavier, citat de BBC.

Tânărul a fost apreciat de colegii săi care l-au și votat pentru titlul de „Regina Promoției”.

Nu pot să îmi dau seama cum de a avut un asemenea curaj la numai 15 ani. Prietenii lui l-au susținut. Alții colegi nu au fost atât de fericiți pentru el”, a spus mama băiatului.

Sursă foto: Facebook