Will Smith își sărbătorește cea de a 50-a aniversare sărind din elicopter

De Oana Savin, pe
Actorul Will Smith împlinește astăzi 50 de ani și a decis să își serbeze ziua într-un mod mai periculos: sărind dintr-un elicopter.

Pe 25 septembrie celebrul actor va face bungee jumping dintr-un elicopter, în apropiere de Marele Canion.

Smith și-a ales deja casca pentru marea săritură și a arătat-o fanilor săi, pe Instagram.

Cred că mi-am ales casca…Și fața pentru Sărituă! Se întâmplă pe 25.09 la ora 15:00 (n.r. ora locală a Statelor Unite)”, a scris Will pe rețeaua de socializare.

Citește și: Ryan Gosling, primire spectaculoasă la Festivalul de Film de la San Sebastian

Se pare că mica cascadorie va fi filmată și transmisă pe Youtube.

Williard Carroll Smith s-a născut la 25 septembrie 1968 şi este un actor, producător, interpret şi compozitor american. A cunoscut succesul în televiziune şi în muzică. În aprilie 2007 revista americană Newsweek l-a numit ”cel mai puternic actor de la Hollywood”.

A fost nominalizat la cinci premii Globurile de Aur, la două premii Oscar şi a câştigat patru premii Grammy.

În anii ’80 Smith şi-a câştigat popularitatea ca interpret de rap sub numele de scenă de The Fresh Prince. În anii ’90 popularitatea sa a crescut ca urmare a rolului din seria de televiziune ”The Fresh Prince of Bel-Air” care a fost difuzată timp de şase sezoane la reţeaua de televiziune NBC.

Citește și: Cântărețul Drake are o prietenie mult prea apropiată cu o fetiță de 14 ani

Potrivit IMDB, este singurul actor care a jucat în opt filme consecutive care au strâns încasări în box-office-ul american peste 100 de milioane de dolari şi unsprezece filme consecutive ale căror încasări au depăşit peste 150 de milioane de dolari la nivel internaţional.

Sursă foto: Shutterstock