Toni Grecu de la Divertis, transferat în alt spital după incendiul de la „Matei Balș”. Cum se simte artistul

De Unica.ro, pe Ultimul update Vineri, 29 ianuarie 2021, 11:10
Toni Grecu, care se afla internat la etajul 2 al pavilionului în care a izbucnit incendiul de la Institutul „Matei Balș”, a fost transferat la un alt spital.

Un incendiu a izbucnit în această dimineața, în jurul orei 5, la Institutul „Matei Balș” din București. Patru persoane și-au pierdut viața și peste 100 de pacienți au fost evacuați.

Citește și: Raed Arafat, detalii despre incendiu la Institutul „Matei Balș” din București: „Nu era secție de Terapie Intensivă”

Printre aceștia s-a aflat și Toni Grecu de la Divertis, care era internat în pavilionul unde a izbucnit incendiul, dar nu la parter, acolo unde s-a extins focul, ci la etajul 2.

„Toni este evaluat acum de medicii de la Spitalul Sfântul Pantelimon. Nu știu care este exact starea lui. Știu doar că incendiul a avut loc la parter, iar Toni se afla într-un salon de la etajul doi”, a declarat pentru Libertatea soția artistului, Cristina Grecu.

Citește și: Incendiu la spitalul Matei Balș din Capitală. Patru persoane au murit

Secția unde se afla umoristul era destinată persoanelor bolnave de COVID-19, care aveau nevoie de oxigen.

„Toni era și el conectat la butelie de oxigen. Toți de aici aveau nevoie de oxigen”, a precizat Cristina Grecu.