Teo Trandafir părăseşte Prima TV

De Unica.ro, pe

Este oficial şi confirmat: după mai puţin de un an de activitate la Prima TV, timp în care a realizat emisiunile „Teo Live” şi „Momentul Adevărului”, Teo Trandafir părăseşte corabia şi declară că se lasă de televiziune.
Conform unui interviu acordat jurnalistului Petrişor Obae pentru paginademedia.ro, echipei vedetei nu i-a mai fost prelungit contractul pentru 2009 şi aceasta a ales să încheie colaborarea, dată fiind inflexibilitatea conducerii.
„Echipa care realiza Teo Live avea contract până la sfârşitul anului şi nu i s-a prelungit contractul. Eu aveam două posibilităţi. Aşa mi s-a spus, nu neapărat cu aceste cuvinte: rămâi şi prezinţi o altă emisiune sau îţi vezi de drum. Am ales să îmi văd de drum”, a declarat pentru paginademedia.ro vedeta Teo Trandafir.

În cadrul aceluiaşi interviu, fosta vedetă Pro şi Romantica a declarat că vrea să părăsească lumea televiziunii.
„Consider că acum nu se mai poate face televiziune aşa cum înţeleg eu că ar trebui să se facă. Mi se pare urât, deşănţat. Am văzut bărbaţi îmbrăcaţi în mirese, pe fundul cărora scria mascul. Astfel de lucruri poate sunt bune la televizor, dar nu le poţi face fără să laşi din propria demnitate”.
Autor: Florin Ghioca

PE ACELAȘI SUBIECT