Prințesa Charlotte a împlinit 5 ani. Imagini de colecție

De Oana Savin, pe Ultimul update Luni, 04 mai 2020, 11:50
Prințesa Charlotte a împlinit 5 ani pe data de 2 mai, iar mama sa, Kate Middleton, a postat pe contul de Instagram Kensington Palace noi fotografii cu fiica sa, realizate chiar de ducesă în luna aprilie a acestui an.

Vă mulțumim pentru toate mesajele frumoase pentru aniversarea Prințesei Charlotte. Ducele și Ducesa de Cambridge sunt încântați să împărtășească o nouă fotografie cu Prințesa Charlotte, făcute de ducesă în luna aprilie”, este mesajul de pe Instagram care a însoțit fotografiile cu fiica Prințului William.

Săptămâna trecută, mica prințesă și-a ajutat părinții să livreze mâncare oamenilor din Marea Britanie.

Charlotte a încărcat produsele alimentare pe care ea și părinții ei le-au făcut, înainte de a le livra oamenilor nevoiași.

Citește și: Prințul George și Prințesa Charlotte nu au voie să aibă „cei mai buni prieteni” la școală

Atât ea cât și frații ei, Prințul George (6 ani) și Prințul Louis (2 ani), și-au ajutat părinții să facă paste, în casa lor din Norfolk.

În imaginile făcute publice pentru marcarea aniversării sale, Charlotte poate fi văzută bătând la ușile rezidenților pentru a le lăsa mâncarea.

Un trecător a povestit pentru The Mirror cum familia livra alimentele în ploaie.

Toți păreau să se bucure de timpul petrecut împreună ca familie”, a povestit martorul.

O sursă de la Palat a povestit cum familia Cambridge „a vrut să ajute și au venit cu această idee”.

Citește și: Ce meniu au Prințul George și Prințesa Charlotte la școală

Pe timpul izolării atât Ducele cât și Ducesa au găsit tot felul de modalități de a ține copiii ocupați și au făcut temele împreună”, a mai spus sursa de la Palat.

Una dintre activitățile preferate ale lor este gătitul, așa că a fost soluția perfectă de a se implica în acest proiect fantastic. Au făcut împreună paste, au împachetat totul și au ajutat la livrarea lor către localnici, în timp ce au păstrat distanța corespunzătoare”, a povestit sursa citată.

Prințesa Charlotte Elizabeth Diana de Cambridge s-a născut pe 2 mai 2015 la ora 08:34 (ora locală).

Vezi în Galeria FOTO mai multe imagini cu Prințesa Charlotte.

Sursă foto: Profimedia