Penelope Cruz şi lupta împotriva leucemiei

De Unica.ro, pe

Penelope Cruz sprijină o campanie britanică de luptă împotriva leucemiei.
Actriţa a luat această decizie după ce a cunoscut un voluntar ce transporta „celule salvatoare” la bordul unui avion ce zbura din Spania spre Anglia.
Astfel, Penelope a decis să convingă oamenii să doneze măduvă osoasă, având în vedere că numărul donatorilor este mult mai mic comparativ cu cel al celor diagnosticaţi cu leucemie.
Ea ne îndeamnă să fim mai buni acum în perioada Sărbătorilor şi să ne gândim şi la binele semenilor noştri.
Actriţa de origine spaniolĂ, în vârstă de 34 de ani, susţine, de asemenea, că procedura de prelevare a măduvei nu este dureroasă, după cum citează Mediafax.
Penelope Cruz sprijină o campanie britanică de luptă împotriva leucemiei.
Penelope Cruz a devenit celebră după rolurile sale impresionante din filmele lui Pedro Almodovar, iar în curând va putea fi urmărită pe marile ecrane în „Vicky Cristina Barcelona”, un film în regia lui Woody Allen.
În această peliculă, actriţa a filmat alături de iubitul său, Javier Bardem, dar şi în compania actriţei Scarlett Johansson.
„Vicky Cristina Barcelona” – trailer
Autor: Andreea Georgescu