Olivia Steer își anunță revenirea. „Mă voi întoarce”

De Unica.ro, pe Ultimul update Luni, 12 septembrie 2022, 13:43

Recent, în mediul online, Olivia Steer (44 de ani) și-a anunțat revenirea în online, pe site-ul personal și pe YouTube.

Olivia Steer își anunță revenirea. „Mă voi întoarce”

„Mă voi întoarce! Pe oliviasteer.ro și YouTube! Curînd!”, a scris jurnalista, pe contul personal de Instagram.

Olivia și-a început cariera în calitate de corespondent Pro TV, ulterior ajungând la pupitrul știrilor.

În anul 2000, jurnalista era una dintre protagonistele știrilor dimineții. Au urmat apoi emisiunile Dansez pentru tine (2006), Business Magazin (2007) și Doamne de poveste (2010).

În anul 2010, după ce sora ei, Lavinia, s-a stins din viață, Olivia Steer a renunțat la televiziune. Fosta prezentatoare și-a schimbat atât stilul de viață, cât și prioritățile.

În ultimii ani, Olivia a militat împotriva vaccinurilor, a mamografiilor și a chimioterapiei. A promovat acerb un stil de viață raw-vegan, pe care ea l-a adoptat alături de familia ei.

Nu de puține ori, declarațiile ei au ridicat valuri de revoltă în mediul online și nu numai. Soțul ei, omul de televiziune Andi Moisescu (47 de ani), jurat în cadrul competiției TV Românii au talent și realizator al emisiunii Apropo TV, a intervenit rar și discret pe marginea acestui subiect.

„Soția mea a fost pur și simplu linșată mediatic pentru că a avut curajul să-și expună un punct de vedere care încurcă niște calcule”, declara Andi Moisescu, în urmă cu ceva timp, pentru revista Plafar, potrivit Click!.

Olivia și Andi și-au oficializat relația în anul 2004 și au împreună doi copii, doi fii, David (13 ani) și Luca (11 ani).

Foto: Instagram

Citește și:

Brigitte Bardot a împlinit 86 de ani! Actrița a avut o viață tulburată, marcată de mai multe tentative de suicid

Au devenit părinți pentru prima dată! Numele ales are o semnificație puternică pentru pereche

Fiica Biancăi Drăgușanu și a lui Victor Slav a împlinit 4 ani! Primele imagini de la aniversarea micuței

PE ACELAȘI SUBIECT