MSM TV, prima televiziune online de entertainment

De Unica.ro, pe

24 ianurie este data la care msmtv.ro, prima televiziune online de entertainment a început să transmită programele producţie proprie.
Aceasta va emite de la Iaşi, iar Media Show Management, deţinătoarea acestui „post” declară că postul are ca scop acoperirea zonelor lăsate libere de televiziunile locale şi naţionale, punând în valoare producţia proprie cu o abordare neconvenţională, informativă şi interactivă.

Programele MSM TV vor prezenta atât evenimentele locale, cât şi pe cele naţionale, dar vor oferi şi informaţii din muzică, fashion şi în acelaşi timp vor fi prezentate sfaturi pentru viaţa de zi cu zi.
O noutate pentru spaţiul media românesc este şi acordarea unui spaţiu de emisie promovării culturii autohtone.
„Este un proiect nou pentru România. Nu suntem primii care facem o astfel de televiziune pe internet, dar suntem primiii care au acordat toate programele pentru cultură, evenimente, informaţii din categoria life&style şi fashion. Atât pe plan local cât şi naţional, se simţea nevoia unei astfel de televiziuni, care să îmbine toate acestea într-un singur format. Faptul că este emisie strict pe internet nu ne poziţionează pe o treaptă mai jos faţă de cei care emit prin satelit”, a declarat Florin Stoica, proprietarul MSM TV.