Martha Stewart, criticată pentru postarea unor fotografii „ciudate”. „Este ridicol!” Cum s-a pozat vedeta la 81 de ani

De Raluca Vițu, pe

Martha Stewart a stârnit o mulțime de discuții pe rețelele de socializare, după ce a postat pe Instagram mai multe fotografii făcute în timp ce se afla la un salon de coafură.

În vârstă de 81 de ani, afacerista și vedeta de televiziune a publicat pe contul câteva selfie-uri, în timp ce stătea rezemată cu capul pe o chiuvetă, pentru a-și spăla părul, într-un salon.

Martha Stewart a spus că pozele sunt reale, fără filtre sau alte editări foto, lăudându-se cu aspectul tineresc al chipului.

Citeşte şi: Romina Power, de nerecunoscut la 71 de ani. Dureroasa poveste de viață a celebrei cântărețe

„Nu am vrut să folosesc filtre!”

Întinsă în zona de spălare a părului. Lumina era perfectă pentru un nou selfie!!! Fără niciun fel de filtru!!! Pielea arată bine după un ianuarie, în mare parte, uscat și pilates o dată la două zile. Nu am vrut să pun filtre când am făcut selfie-ul!”– a explicat vedeta de televiziune într-una dintre postări.

După alte câteva zeci de minute, Martha Stewart a mai distribuit un calup cu fotografii, făcute în aceeași manieră.

„Am un ten grozav de când mă știu!”

Vezi fotografiile cu Martha Stewart care au stârnit controverse în galeria de mai sus

Acestea sunt celelalte trei selfie-uri pe care le-am făcut. Expresia mea a fost mai bună la prima, dar pielea mea arată grozav în toate. Fără filtre. Fără lifting. Am avut un ten grozav toată viața mea. În prezent, țin o dietă și fac exerciții. Ca să nu mai menționez tratamente faciale uimitoare la care am apelat în ultimii patruzeci de ani!

Citeşte şi: Cum arată Patrick Duffy, Bobby din „Dallas”, la 73 de ani. Marele actor, de nerecunoscut după moartea soției

„E ridicol! Cine crede asta?”

Postările vedetei au adunat rapid peste 74 mii de aprecieri, iar internauții i-au lăudat inițiativa de a se fotografia așa, fără filtre, fără machiaj. Dar unii au fost mai sceptici în legătură cu pozele, spunând că ar trebui să recunoască intervențiile și tratamentele pe care le folosește, deoarece nu ar avea cum să arate atât de bine la vârsta ei. Iar unii au condamnat decizia ei de a se expune în mediul online.

Citeşte şi: Raquel Welch, de nerecunoscut la 82 de ani. Cum arată astăzi sex-simbolul anilor ’70

Fiind un fan al tău de o viață, acest lucru este foarte trist pentru mine. Te-ai vândut ca o persoană autentică, pur autentică. Atât cu ​​frumusețea ta, cât și cu frumusețea lucrurilor de care te-ai bucurat în viață. Nimic fals, autenticitatea este ceea ce mi-a plăcut la tine. La această vârstă mai înaintată ți-ai vândut sufletul vieții false de Instagram. Asta îmi arată cât de nesigură ești de fapt. Nu poți îmbătrâni cu grație… Nu ești Martha pe care am crezut că o știu. Dezamăgitor!

Martha, arăți grozav. Dar trebuie să recunoști că și-ai făcut câteva operații.

Poate lifting facial nu, dar sigur a folosit botox și a apelat la filtre pentru poze.

Fără lifting și ai 81 de ani? E ridicol! Cine crede asta?

Citeşte şi: Snoop Dogg, ia lecții de gătit de la Martha Stewart: „M-a învățat să fiu un adevărat chef”

Te iubesc, Martha. Dar postarea aceasta este ciudată.

Serios? Așa naivi crezi că suntem? Postarea ta nu poate fi crezută!

Ai cheltuit toți acești bani pentru a arăta perfect și tânără. Dar ai uitat să-ți tunzi părul din nas…

Ce poze ridicole! Ar trebui să-ți accepți vârsta! – sunt câteva dintre multe comentarii ale internauților.

Foto – Instagram