Kate Middleton și Meghan Markle, detronate de Beatrice Borromeo în topul celor mai stilate regalități europene

De Unica.ro, pe Ultimul update Joi, 23 septembrie 2021, 14:20

Kate Middleton și Meghan Markle nu se mai află în lista preferințelor criticilor de modă din Marea Britanie.

Publicația britanică Tatler a denumit-o pe Beatrice Borromeo, din Monaco, drept “cea mai stilată membră a unei familii regale europene”. Spre deosebire de cele două Ducese, Beatrice are un stil vestimentar mai comsopolit și un rafinament aparte.

Cine este Beatrice Borromeo, cea mai stilată membră a unei familii regale din Europa

Beatrice Borromeo (36 de ani) este fiica lui Don Carlo Ferdinando, provenit din familia iataliană aristocrată Borromeo, și a Contesei Donna Paola Morzotto.

Citeşte şi: Paris Jackson: „Nu am avut relații doar cu femei și bărbați”

Citeşte şi: Naomi Campbell o învață pe fetița ei de cinci luni despre importanța igienei

Citeşte şi: Secretul ducesei Kate Middleton pentru un ten perfect și un păr superb

Citeşte şi: Alexandra Nechita, „micuța Picasso”, a devenit mamă pentru a doua oară

Beatrice și-a făcut studiile la Universitatea Bocconi din Milano și are un master în jurnalism, la Universitatea Columbia. După facultate, a început să lucreze în presă, în redacţiile publicațiilor Newsweek, Daily Beast şi în cea a ziarului italian Il Fatto Quotidiano.

Timp de mulți ani, Beatrice a cochetat și cu modelingul și, astfel,  și-a creat un stil vestimentar care a atras atenția atenția specialiștilor în modă. Tânăra a avut contact și cu lumea televiziunii, lucrând mai întâi pentru un talk show italian, iar apoi, devenind gazda unei emisiuni săptămânale ce avea ca invitați diverse personalități din lumea politică și din cea literară.

Beatrice este căsătorită, din anul 2015, cu Pierre Casiraghi, fiul cel mic al Prințesei Caroline de Hanover, și nepot al Prințesei Grace Kelly. La nuntă, Beatrice a purtat păatru rochii de mireasă, două semnate Valentinpo, iar două Armani Privé.

Foto – Profimedia