Fiica Madonnei, apariție controversată pe podiumul New York Fashion Week

De Oana Savin, pe Ultimul update Joi, 13 septembrie 2018, 15:05
Fiica cea mare a Madonnei, Lourdes, a avut o apariție cel puțin controversată pe podiumul Săptămânei modei de la New York. Pentru prima dată pe această pasarelă, Lourdes pare să fi luat lecții de la celebra sa mamă în a fura lumina reflectoarelor.

La doar 21 de ani, aceasta a arătat încredere în timp ce defila pe podium într-un sutien făcut din soici și lanțuri. Ceea ce a fost și mai șocant a fost faptul că Lourdes a purtat o pereche de blugi rupți, expunându-și picioarele neepilate.

Leon a făcut parte din modelele care au prezentat noua colecție Gypsy Sport.

Citește și: Carrie Underwood va primi o stea pe Hollywood Walk of Fame

Potrivit Vogue, tânăra l-a căutat personal pe designerul Rio Uribe pentru a-l ruga să o lase să facă parte din show.

Mândră de apaiția sa, Lourdes a postat o fotografie pe pagina sa de Instagram.

View this post on Instagram

#runway

A post shared by Lourdes Leon (@lourdesleon_official) on

Fiica Madonnei este cunoscută pentru faptul că își îmbrățișează părul natural, la fel ca mama sa. În ajunul unui Revelion, Madonna și Lourdes au postat pe internet o fotografie în care aceasta din urmă își îmbrățișa mama, expunându-și axilele neepilate.

View this post on Instagram

#lourdesleon #madonna #gypsysport #newyork #newyorkfashion #newyorkfashionweek #fashionweek

A post shared by 📍 Istanbul (@modamondodellamoda) on

Citește și: Colecția noului designer al casei de modă Carolina Herrera a făcut senzație la Săptămâna modei de la New York

Lourdes Maria Ciccone Leon este fiica cea mare a Madonnei, din relația acesteia cu instructorul de fitness Carlos Leon. Cei doi s-au despărțit în 1997, pe când Lourdes avea doar șapte luni. Totuși, părinții ei au rămas în relații bune.

În prezent, Lourdes este studentă la Universitatea din Michigan și cochetează puțin cu modelingul, apărând în diferite campanii ale unor case de modă cunoscute precum Stella McCartney.

Sursă foto: Northfoto