Cum arată acum Kelly McGillis din „Top Gun”. Tom Cruise a fost îndrăgostit de ea!

De Libertatea.ro, pe Ultimul update Marți, 31 mai 2022, 11:10
Generaţii întregi au suspinat după ea la terminarea filmului "Top Gun", însă nimeni nu ar mai recunoaşte-o pe actriţa Kelly McGillis dacă ar vedea-o astăzi.

Chiar dacă devenise cunoscută cu roluri în diverse filme, Kelly McGillis a ajuns o vedetă recunoscută pe plan internaţional doar după ce a jucat în „Top Gun” şi Tom Cruise s-a îndrăgostit de ea.

Totuşi, în ciuda faimei, viaţa ei nu a fost deloc roz. La 25 de ani, pe când era studentă la celebra „Juilliard School” din Manhattan, a fost violată sub ameninţarea cuţitului şi bătută până aproape de moarte de către doi tineri, într-un apartament din Central Park West. Frumoasa actriţă a încercat să treacă peste această traumă, însă viaţa ei luase deja o altă turnură.

S-a căsătorit de două ori, însă mariajele ei eşuate au făcut-o să accepte, într-un final, realitatea: era atrasă de femei. Kelly s-a căsătorit, în 2010, cu Melanie Leis, declarând că este lesbiană.

Cum arată acum Kelly McGillis din "Top Gun". Tom Cruise a fost îndrăgostit de ea!

Citeşte mai multe pe site-ul Libertatea.ro!