„Mihaela Rădulescu e singura care poate vinde orice”

De Unica.ro, pe

„Mi-e ruşine să fiu numită «vedetă» alături de atâtea prostituate, analfabete, agramate, mincinoase, impostoare şi bârfitoare câte bântuie azi prin televiziuni”.
Aceasta a fost una din declaraţiile pe care Mihaela Rădulescu le-a făcut recent într-un interviu acordat unui important cotidian naţional.
Vedeta a vorbit deschis despre relaţia sa cu jurnaliştii, despre succesul de necontestat pe care emisiunea pe care o realizează, „Duminica în familie”, îl înregistrează, dar şi despre motivul divorţului de Elan Schwartzenberg.
„Pe scurt: soţul meu nu m-a părăsit şi nici nu m-a alungat de-acasă, ci am luat singură această decizie pentru că mă înşela cu graţia oricărui milionar român care-şi încearcă puterile mai mult decât îl ţin”, a declarat Mihaela, hotărâtă să facă lumină în acest caz.
„Vin în premieră şi spun că soţul meu a greşit lamentabil şi n-am mai putut să reconstruiesc afectiv nimic pe un soclu putred. Şi spun asta după ce timp de 7-8 luni toată lumea m-a arătat pe mine cu degetul şi a comentat numai pe lângă subiect şi foarte departe de adevăr. Sunt încă o femeie înşelată de un milionar care a uitat de unde a plecat şi ce familie frumoasă are, nimic nou sub soarele dâmboviţean. Am încă eleganţa de a nu rosti numele femeilor care au trecut prin sufrageria mea în calitate de doamne şi s-au oprit în dormitoare de hotel cu soţul în calitate de curve, le mai las puţin să se perpelească, îmi place să mă distrez puţin cu mintea lor, mai ales când poza lor socială e una aşa «imaculată»”, a spus cea care se consideră a fi o doamnă discretă, care nu înţelege de ce cei din jur nu pot avea acelaşi gen de comportament.
În plus, Mihaela Rădulescu a mai adăugat că şi-a părăsit numai soţul infidel, dar că pe Ayan, fiul său, nu-l va părăsi niciodată şi nici nu va permite presei să-l includă în declaraţii şi articole dintre cele mai josnice.
De când a divorţat de milionarul Elan Schwartzenberg şi după ce a recunoscut că are o relaţie cu un bărbat cu 11 ani mai tânăr, vedeta tv se află în permanent în atenţia presei de scandal, numele său fiind o prezenţă constantă în paginile ziarelor, dar şi revistelor mondene.
Referindu-se la succesul emisiunii sale, diva spunea că în agenţiile de publicitate este cunoscut faptul că „Rădulescu e singura care poate vinde orice”.
Cu riscul de a mă înscrie în gaşca de „jurnalişti ieftini”, îmi permit să afirm că acest lucru explică şi succesul pe care Mihaela Rădulescu îl are astăzi… vinde orice.

Intră şi tu pe FORUMUL DIVA!

Autor:
Andreea Georgescu