Un suporter a încercat să sărute o jurnalistă ce transmitea în direct de la Cupa Mondială VIDEO

De Oana Savin, pe
Un suporter aflat în euforia atmosferei de la Cupa Mondială de fotbal ce se desfășoară în Rusia a încercat să sărute o jurnalistă care transmitea în direct pentru televiziunea Globo.

Jurnalista din Brazilia, Julia Guimaraes, a reacționat imediat și nu i-a permis suporterului să o agreseze.

Să nu faci așa ceva! Niciodată! Nu face așa ceva, nu îți dau voia, niciodată! Ok? Nu e politicos, nu este corect! Să nu-i faci așa ceva unei femei, ok? Respect!”, i-a răspuns aprins jurnalista bărbatului care a încercat să îi fure un sărut.

Tânăra a afirmat că în Brazilia nu a trecut niciodată printr-o astfel de situație.

Este greu să-mi găsesc cuvintele. Din fericire, ala ceva nu s-a întâmplat niciodată în Brazilia. Aici deja de două ori. Trist. Rușinos!”, a scris Guimaraes pe pagina sa de Twitter.

Nu este singurul eveniment de acest gen. Mai multe jurnaliste au fost agresate la Cupa Mondială 2018 din Rusia, unele incidente având loc când tinerele vorbeau în direct la TV.

Citește și: Adela Popescu este însărcinată pentru a doua oară

Citește și: Cristiano Ronaldo i-a oferit iubitei sale un inel de logodnă de 650.000 euro FOTO

Sursă foto: Captură video