TVR 1 sărbătoreşte de Ziua Naţională a României

De Unica.ro, pe

Televiziunile se vor întrece în programe speciale de Ziua Naţională a României, iar TVR 1 nu se va abate de la această regulă.
Dis de dimineaţă, cu începere de la ora 8 şi până după prânz, la ora 13, telespectatorii vor urmări „Deşteaptă-te, române!”, un talk-show al cărei gazdă va fi Mircea Vasilescu.
Cătălin Ștefănescu şi Cristina Hrinciuc Timuş vor prelua ştafeta la 17.10, moment în care cei dor vor intra în direct cu „România din suflete”.
Petrecerea de 1 decembrie va fi încheiată cu concertul „Ziua României, Ziua Bucuriei”, găzduit de frumoasa Iuliana Tudor.

După acest show, de ziua lor, românii pot urmări filmul „Cuibul de viespi”.
Foto: PR
Autor: Andreea Georgescu