Cum arată Gabriela Spanic acum? Concurează alături de un român în competiția „Dacing with the Stars”

De Adelina Duinea, pe Ultimul update Vineri, 02 octombrie 2020, 19:03

Gabriela Spanic (46 de ani) și-a început carieră în anul 1991, în Venezuela, cu roluri în telenovele precum Mundo de fieras și Maria Celeste.

Cum arată Gabriela Spanic acum? Concurează alături de un român în competiția Dacing with the Stars

Recent, Gabriela Spanic a devenit, alături de dansatorul de origine română Andrei Mangra, una dintre concurentele emisiunii Dancing with the Stars din Ungaria.

Perechea se antrenează în prezent. „Pe 10 octombrie este premiera show-ului. Nu putem spune ce vom dansa.

Dar ne pregătim pentru primul show care trebuie să fie cât se poate de bine, na, pentru că prima impresie contează.

Ea, având foarte mulți fani și aici și în lume, debutul va fi unul foarte important”, a mărturisit Andrei, în emisiunea TV La Măruță.

În 1992, Gabriela Spanic obținea titlul de Miss Venezuela. Șase ani mai târziu, în 1998, actrița ia decizia de a se muta în Mexic.

După mutare, Gabriela este imediat distribuită de compania Televisa în telenovelele La usurpadora, alături de actorul Fernando Colunga (54 de ani), Por tu amor și La Intrusă. Din 2005 până în 2007, Gabriela joacă în producția Decisiones.

În trecut, Gabriela Spanic a mărturisit că a fost o adolescentă plinuță, lucru care a transformat-o în ținta glumelor răutăcioase ale colegilor. Tachinările nu au făcut, însă, decât să o ambiționeze să devină cea mai bună variantă a ei.

Din 1997 până în 2003, actrița a fost căsătorită cu Miguel de Leon. În 2008, Gabriela a dat naștere primului și unicului ei copil, un fiu, Gabriel de Jesús, rezultat din fosta ei relație cu Neil Pérez.

Foto: Instagram

Citește și:

Brigitte Bardot a împlinit 86 de ani! Actrița a avut o viață tulburată, marcată de mai multe tentative de suicid

Au devenit părinți pentru prima dată! Numele ales are o semnificație puternică pentru pereche

Fiica Biancăi Drăgușanu și a lui Victor Slav a împlinit 4 ani! Primele imagini de la aniversarea micuței