Susan Boyle, în finala „Britain’s got talent” (video)

De Unica.ro, pe

După ce a devenit superstar pe internet, iar media din întreaga lumea au scris despre ea, Susan Boyle a reuşit să mai facă un pas spre îndeplinirea visului său şi s-a calificat în finala emisiunii „Britain’s got talent”.
În semifinală desfăşurată aseară, scoţianca de 47 de ani a ales să cânte piesa „Memory” din „Cats”, după ce la prima sa apariţie în acest show a interpretat „I dreamed a dream”, de pe coloana sonoră din „Mizerabilii”.
Şi, la fel ca şi la cea dintâi apariţie, Susan a cântat impecabil, reuşind să impresioneze atât juriul şi publicul, cât şi pe cei din faţa televizoarelor, care i-au acordat voturilor lor de susţinere.

Casele de pariuri o susţin pe domnişoara Boyle ca favorită pentru finala show-ului, iar în cazul în care aceasta va câştiga, va primi un premiu de 100  de mii de lire sterline şi va putea participa la concertul Royal Variety Show, la care asistă şi Casa Regală a Marii Britanii.
Deşi prestaţia sa de aseară a fost intens aclamată, mediatizarea excesivă de care Susan Boyle s-a bucurat în ultima lună a dus la o suprasaturare de informaţii, iar oamenii au început să se arate plictisiţi şi agasaţi de acest subiect, după cum reiese din mesajele postate pe Twittter.
Oricum ar fi, nimeni nu poate contesta vocea absolut fantastică a acestei scoţience de 47 de ani, din satul Blackburn. Succes în finală, Susan!
Susan Boyle – „Memory”

Vino şi tu pe FORUMUL UNICA!
Foto: Agerpres
Autor: Andreea Georgescu