„Secrete din trecut” (video)

De Unica.ro, pe

Adaptat după piesa de teatru omonimă a lui Noel Coward, filmul „Secrete din trecut” („Easy virtue”) este o comedie romantică care o are în centrul acţiunii pe Larita Huntington.
Aceasta este prima femeie care a condus o maşină de curse în Statele Unite ale Americii la mijlocul anilor ’20.
După divorţul de primul soţ, frumoasa şi aventuroasa Larita (Jessica Biel) îl întâlneşte în sudul Franţei pe tânărul aristocrat englez John Whittaker (Ben Barnes).
Alături de acesta trăieşte o poveste de dragoste pasională, care se finalizează cu o căsătorie grăbită.

Consecinţele nu întârzie să apară atunci când mirele işi aduce proaspăta soţie în Anglia, în luxoasa vilă de ţară a părinţilor lui, cu scopul de a o prezenta tatălui său, mamei sale Veronica şi celor două surori nemăritate şi acre.
Primită cu glacialitate britanică de către cumnate, dar mai ales de către tradiţionalista, snoaba şi îngâmfata ei soacră, care face tot ceea ce îi stă în putinţă pentru a o determina să se despartă de fiul ei, Larita se va bucura, cu toate acestea, de simpatia domnului Whittaker.
"Secrete din trecut" (video)
Socrul o admiră pentru stilul nonconformist de viaţă şi pentru modul în care îşi bate joc de regulile înaltei societăţi britanice.
Cu o distribuţie de înaltă clasă: Jessica Biel, Colin Firth şi Kristin Scott Thomas, precum şi Ben Barnes şi regizată de australianul Stephan Elliott, comedia romantică „Secrete din trecut” („Easy virtue”) are toate ingredientele unui film ce nu trebuie ratat.
„Secrete din trecut” („Easy virtue”) trailer

Câştigă invitaţii la filmul „Secrete din trecut”!
Foto şi text: CinemaPRO