Prințul Harry este în pericol? Acesta ar fi fost amenințat cu moartea, după căsătoria cu Meghan Markle

De Ioana Tătaru, pe
Prințul Harry este în pericol? Potrivit presei britanice, acesta ar fi fost amenințat cu moartea de o grupare neonazistă, pentru simplul motiv că s-a căsătorit cu Meghan Markle.

Este pentru prima dată când prințul Harry este amenințat cu moartea

Presa internațională informează că, de mai multe zile, Prințul Harry este amenințat cu moartea de o grupare neonazistă, deoarece s-a căsătorit cu Meghan Markle, care este metistă. Membrii acestei grupări, înființată de un student al Universității din Bath, îi reproșează prințului că a incheiat „o căsătorie interrasială”, ce contravine principiilor lor privind supremația albilor.

Printul Harry si Meghan Markle

De asemenea, o fotografie și mai multe mesaje violente circulă în mediul online, potrivit The Sun. În imagine, Prințul Harry apare cu o armă îndreptată spre el, iar desenul este însoțit de mesajul „trădător de rasă”.

Este pentru prima dată când prințul Harry este amenințat cu moartea din cauză că a ales să se căsătorească cu o metistă. În schimb, Meghan Markle este frecvent subiectul insultelor rasiste pe rețelele de socializare online.

Sursa foto: Hepta.ro, Twitter.com