Lili Sandu a renunţat definitiv la Stelea

De Unica.ro, pe

Vedeta care a părăsit prematur „Dansez pentru tine” după un grav accident şi care a devenit cunoscută în urma relaţiei tumultuoase cu Bogdan Stelea se destăinuite DIVA, răspunzând întrebărilor postate de cititorii revistei pe site-ul divaonline.ro.
Alexandra, Maramureş
Nu îţi afectează rolul din „Doctori de mame” problemele de sănătate pe care le ai?
M-am însănătoşit şi m-am reîntors la filmări. Am avut noroc pentru că, imediat după accident, nu au fost foarte multe scene de filmat şi am recuperat în timp. Acum merg în mod regulat pe platourile de filmare de la „Doctori de mame” şi totul a reintrat în normal.

Alexandra, Maramureş
Cristina, Cluj
Unde vei petrece sărbătorile de iarnă?
Crăciunul alături de cei dragi, în sânul familiei, Revelionul cu siguranţă pe scenă, cântând.
Sonia, Bucureşti
Eu cred că tu şi Răzvan Fodor aţi forma un cuplu pe cinste. Tu ce părere ai?
Eu şi Răzvan ne cunoaştem de câţiva ani şi suntem foarte buni prieteni. Doar atât!
Monica, Bucureşti
Ai un iubit? Mai eşti prietenă cu Ileana Lazariuc?
Nu am un iubit. Şi da, suntem prietene în continuare şi vom fi mult timp de acum înainte. Ileana este o femeie deosebită şi mă bucur că sunt prietena ei.
Maria, Alexandria
Crezi că mai ai şanse până la sfârşitul acestui sezon din „Dansez pentru tine” să mai revii în emisiune?
Chiar dacă m-am însănătoşit nu mi se pare corect să mă reîntorc să dansez alături de Andrei. I-am predat ştafeta Giuliei şi am încredere în ea că-l va ajuta pe Andrei să-şi împlinească visul. Cu toate că nu mai dansez sunt alături de ei, moral, în fiecare emisiune.
Maria Mirabela, Oradea

Ce te face cu adevărat fericită din punct de vedere profesional? Să cânţi sau să joci în filme?
Amândouă, în egală măsură,  mă fac să fiu mândră şi bucuroasă că pot să fac asta.
Fitzoasa, Slobozia
Am auzit că Bogdan Stelea s-a despărţit de curând de partenera sa. Ai vreo legătură cu acest lucru?
Nu am nicio legătură, eu şi Bogdan nu mai suntem împreună de ani buni şi nici nu vom mai fi vreodată.
Sabina Cornovac, Bucureşti
Te-a ajutat faptul că ai absolvit Jurnalismul să reuşeşti în viaţă?
Să ai o facultate e un lucru bun pentru cunoştinţele tale generale, practica este însă cea care te face să devii mai bun.
Cristina, Bucureşti
Cum de te-ai gândit să te alături unei trupe?
Nu sunt acum în nicio trupă, am o carieră solo.
Iuliana Șerban, Neptun
Dacă partenerul tău din emisiunea „Dansez pentru tine” nu va câştiga, îl vei ajuta tu pe altă cale să îşi rezolve problemele?
Andrei mi-a intrat în suflet şi îl consider ca pe un frate. Bineînţeles că, dacă nu va reuşi să-şi îndeplinească visul, nu voi rămâne indiferentă în faţa problemelor lui şi voi încerca să-i fac fericiţi, pe el şi pe mama lui.
Adriana, Roşiori de Vede
Eşti absolventă de Jurnalism, iar eu îmi doresc să urmez această facultate. Ce probe ai dat la admitere?
Filozofie şi gramatica limbii române. Acestea erau probele care să dădeau în 2000.
Roxana Vişan, Bucureşti

Dacă ar trebui să alegi între muzică şi film, ce ai alege?
Muzica este prima mea dragoste, dar îmi place la nebunie pe platourile de filmare şi mi-ar fi greu să aleg. Sincer, sper să nu fiu niciodată pusă în postura de a alege între cele două.
Victor, Bucureşti
Ai trădat vreodată vreo prietenă bună? Ai dat vreodată presei informaţii despre prietenii tăi? Eşti un om de încredere?
Niciodată nu aş face acest lucru, pentru că ţin foarte mult la prietenii mei, iar faptul că îi am lângă mine de 8-10 ani dovedeşte acest lucru. Prin urmare, mă consider un om de încredere.
Simona, Buzău
În perioada în care erai ceva mai plinuţă nu apăreai prea des la TV. Ţi-era ruşine cu fizicul tău?
Nu, nicidecum. În perioada în care nu am apărut la televizor lucram la albumul „Under my soul”, produs integral în Franţa şi făceam naveta acolo.
Polixenia Crăciun, Bucureşti
Ai avut momente în care ţi-ai dorit să te retragi din viaţa publică?
Probabil au fost situaţii de moment în care eram rănită de amatorismul anumitor persoane care publicau în presă răutaţi şi invenţii referitoare la persoana mea. Dar în timp, în plan profesional şi cel privat, am arătat că lucrurile au stat diferit faţă de ce au spus, de răutăţile lor.
Oana, Iaşi
Te-ai împăcat cu Bogdan Stelea? Iar dacă nu, ai fi dispusă să o faci?
Nu! Nu ne vom împăca niciodată.
Daniela, Cluj
Îţi doreşti un copil? Îl iubeşti pe fiul Ilenei şi al lui Ion Ion Ţiriac?
Da, îmi doresc un bebe, dar toate la timpul lor. Îl iubesc foarte mult pe Alexandru, e un copil adorabil şi sunt foarte fericită pentru Ileana şi Ion Ion că au un copil atât de reuşit.
Roxana, Deva
Spune-ne şi nouă cum ai reuşit să slăbeşti.
Regim de viaţă sănătos, foarte multă muncă şi stress.
Iuliana, Timişoara
Când vei lansa un nou album?
La începutul lunii decembrie voi lansa un nou single şi un videoclip şi în primăvară voi lansa şi albumul la care lucrez cu Gabi Huiban, pentru care am înregistrat deja patru piese.
Ramona, Bucureşti
Te mai duci la mănăstirea unde tu şi Ileana Lazariuc aţi donat bani?
Da, merg constant acolo să mă rog. Este un loc în care mă încarc cu energie pozitivă şi unde merg să mă regăsesc şi să-mi adun puterea să merg mai departe când mă simt descurajată.
Andreea Maria, Suceava
Aş vrea să mă lansez în muzică. Am şi studii de specialitate. Unde mă sfătuieşti să trimit un demo?
La casele de producţie sau la vreun compozitor preferat.
Andreea Cosma, Bucureşti
Cât de mult semeni cu rolul pe care îl ai în „Doctori de mame”?
Încerc să nu semăn foarte mult cu Diana, pentru că tocmai asta e provocarea actoriei, e o şansă să fii altcineva.
Foto: PR