De Geo Berciu, pe

Este frumoasă şi are atitudine, iar acest lucru a făcut-o pe Laura Cosoi să accepte transformări radicale de look, care însă i s-au potrivit de fiecare dată.

În 2002, atunci când a debutat în televiziune cu rolul Adinei în serialul „La bloc”, difuzat la postul de televiziune Pro Tv, Laura Cosoi era o tânără blonduţă, dornică de afirmare.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

Chiar dacă apoi a jucat într-un alt serial al postului, „Fete cu lipici”, Laura Cosoi a devenit cunoscută drept „Blonda de la Bloc” şi a fost nevoie de câţiva ani pentru a se impune şi cu alte roluri.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

Pentru aceasta, tânăra actriţă a suferit o transformare evidentă pentru rolul dintr-un serial dedicat tinerilor. Astfel, în 2007, din blonda Adina din serialul „La Bloc”, Laura Cosoi a devenit şatena Mara din „Cu un pas înainte”.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?
Cu toate că părea o schimbare destul de mare, ea s-a obişnuit repede cu noul look: „Am fost bucuroasă când mi s-a propus asta. Este un început de drum pentru mine, o altă etapă în cariera mea şi mă bucur că este marcată şi de o schimbare de imagine”, mărturisea Laura Cosoi la vremea respectivă.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

Anual 2008 a venit şi el cu o nouă provocare pentru Laura şi, firesc, şi cu un nou look.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

După ce a cochetat cu dansul, ea a trecut la…prezentarea acestuia, cu show-ul săptămânal „MTV Bailando”. Cât timp a fost VJ, Laura a mizat pe blond cenuşiu.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

În 2009, Laura Cosoi a încercat ceva nou: roşcatul şi nu i-a stat deloc rău. Vedeta a acceptat rolul lui Tanţi în primul serial românesc de epocă, „Aniela”, difuzat la Acasă TV, iar aceasta a venit cu o nouă culoare a părului.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?
„De-a lungul vremii m-am obişnuit cu aceste schimbari, am fost blondă şi brunetă. Iată-mă acum roşcată pentru prima dată. Sunt actriţă, este normal să fac schimbări de înfăţişare”, declara ea atunci.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

Numai că de această culoare de păr s-a îndrăgostit şi a încercat diverse nunaţe, care, de fiecare dată, au reuşit să-i scoată în evidenţă trăsăturile frumoase.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

Totuşi, o dată cu despărţirea de Smiley, cu care a avut o relaţie timp de cinci ani, Laura Cosoi a revenit la blondul care a consacrat-o.
Brunetă, roşcată sau blondă. Tu cum o preferi pe Laura Cosoi?

Şi se pare că mişcare i-a fost inspirată, pentru că, un an mia târziu, vedeta noastră a fost votată „cea mai sexy femeie din România”, titlu pe deplin meritat dacă îi analizăm apariţiile spectaculoase la diverse evenimente mondene.