Interviu Rona Hartner – „Fetiţa mea a compus prima piesă”

De Unica.ro, pe

Rona Hartner şi-a sărbătorit în acest weekend împlinirea a 37 de ani, într-un club din Bucureşti, alături de prietenii apropiaţi, foşti colegi de şcoală dar şi de artişti din muzică, teatru şi
… televiziune.

Carismatica actriţă, care, în paralel cochetează şi cu muzica, dansul şi pictura, o are mereu aproape pe Sumalya, fetiţa ei, care dă deja dovada unui talent ieşit din comun pentru cei doi anişori ai săi: cântă la mai multe instrumente, pictează şi chiar a compus o melodie la pian.

Cum aţi sărbătorit ziua de naştere?

Am sărbătorit la clubul prietenei mele Anca Anastasiu, născută la doar o zi distanţă de mine. Suntem prietene încă de când aveam şase ani atunci când am început amândouă şcoala, liceul german, unde am stat în aceeaşi bancă.

Acum ne-am reîntâlnit şi am serbat ziua împreună alături de prieteni, colegi şi artisti din România: Mihai (3SE), Wilmark, Ovidiu Lipan Ţăndărică, Dan Puric, Maria Buza şi Silviu Biriş.

Citeşte continuarea interviului pe agentiadepresamondena.com!