Dragoș Bucur se gândește să renunțe la „Visuri la cheie”

De Adina Radu, pe Ultimul update Vineri, 19 ianuarie 2018, 10:52
După trei sezoane în echipa „Visuri la cheie”, Dragoș Bucur vrea să abandoneze emisiunea și să se axeze mai mult pe meseria de actor, potrivit wowbiz.ro.

Se pare că îndrăgitul actor le-a spus apropiaților săi că vrea să stea departe de micul ecran, cel puțin o perioadă.

„Dragoș s-a simțit bine la emisiune, i-a plăcut formatul și echipa cu care a lucrat! În plus, faptul că a reușit să ajute atâția oameni amărâți, aflați în situații critice, l-a bucurat foarte mult. Cu toate acestea, acum, el intenționează să se retragă din format pentru că nu mai are suficient timp pentru meseria lui, cea de actor. Este ceea ce vrea să facă, cinematografie și teatru, iar televiziunea îi ocupă prea mult”, a dezvăluit un apropiat al actorului, citat de wowbiz.ro.

Născut pe 13 iunie 1977 la București, Dragoș Bucur este un actor de film, scenă și televiziune. A fost premiat doi ani la rând (2009 și 2010) cu Premiul Gopo pentru cel mai bun actor. Este căsătorit de ani buni cu cântăreața Dana Nălbaru și au împreună doi copii naturali (Sofia și Kadri), iar de curând au adoptat o fetiță (Roxana).

Citește și – Este soție de scriitor și mamă de gemeni. Cum arată familia arhitectei Adela Pârvu de la „Visuri la cheie”

Citește și – Cum arată familia lui Omid, arhitectul iranian de la „Visuri la cheie”

Foto – Libertatea.ro